Odpowiedzi

2010-03-11T14:39:55+01:00
Według mnie nie wszystko co ważne da się przeliczyć na pieniądze
pierwszym argumentem na potwierdzenie tezy jest to że rodziny nie wolno równać z korzyściami materialnymi.Trzeba pamiętać że rodzina jest najważniejsza zawsze i wszędzie.Dużo ludzi teraz wyjeżdża za granice aby zarobić pieniądze i dużo rodzin rozpada się przez to wiele rodzin.
drugim a zarazem ostatnim argumentem jest to że pieniądze nie są w życiu najważniejsze.Jest duzo więcej rzeczy które są ważniejsze od pieniędzy.
Mam nadzieje ze przekonałam was do tego że nie wszystko da się przeliczyć na pieniądze.Bo każdy powinien zapamiętać to przysłowie że"pieniądze szczęscia nie dają.
Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-11T14:40:48+01:00
Czy wszystko co w życiu ważne da się przeliczyć na pieniądze? Myślę, że większość z nas odpowiedziałaby przecząco, choć w dzisiejszych czasach możemy spotkać ludzi, którzy uważają,że wszystko można kupić.
I tu nasuwa się pewna refleksja... Czy przypadkiem nie jest tak, że to media i styl życia dzisiejszego społeczeństwa i nie utwierdza wszystkich i siebie nawzajem, że to pieniądze dają nam szczęście?
Potrzebujemy pieniędzy żeby żyć, żeby jeść... Niektórzy powiedzieliby, że za pieniądze nie można kupić zdrowia. Lecz w tym momencie ja pokusiłabym się o stwierdzenie, że jednak w wielu przypadkach tylko pieniądze mogą zagwarantować nam życie...
Nasz świat w większej mierze opiera się właśnie na pieniądzach. Aby się uczyć potrzebujemy pieniędzy. A po co się uczymy? Aby w przyszłości zdobyć satysfakcjonującą i dobrze płatną pracę. Po co chcemy ją zdobyć? Aby zapewnić byt naszej rodzinie. Na pieniądzach opiera się również to, co robimy w wolnym czasie, to jak wyglądamy i to w jakich grupach społecznych się znajdujemy.
W tym momencie naszego życia nie potrafimy wyobrazić sobie życia bez tych monet i papierków, choć kiedyś nikt nie wiedział na czym polega używanie tych przedmiot. Czy było wtedy lepiej? Niech każdy odpowie sobie sam na to pytanie.
Lecz wracając do głównego pytania mojej rozprawki: Czy wszystko w życiu można przeliczyć na pieniądze? Czytając to, co napisałam można dojść do wniosku, że tak... Ale zastanówmy się, czy można przeliczyć na pieniądze miłość, prawdziwych przyjaciół, szczęście i wiele innych rzeczy, które są nam potrzebne jak powietrze? Nie, tych rzeczy w żaden sposób nie powiążesz z pieniędzmi.
Dlatego uważam, że powinniśmy większą uwagę zwracać nie na to ile mamy w portfelu, ale na to jacy jesteśmy dla innych i jak żyjemy. Bo czy pieniądze warte są tego, aby przypłacić je życiem w samotności wśród nieszczerych przyjaciół? Tym razem pozostawię to pytanie bez odpowiedzi.
Proszę liczę na najlepsza :)