Na jakiej zasadzie zostały zestawione te dwa obrazy? (chodzi tu o pałac Cezara w Quo vadis, a Zatybrze, również w Quo vadis)

Oceń i uzasadnij czy według ciebie pisarz w Quo vadis podaje dużo szczegółów dotyczących życia w Rzymie.

2

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-11T15:32:54+01:00
Uważam że książka jest pelna obrazow codziennego życia. Na każdym kroku możemy się spotkac z opisami. Momentami są one wr,ęcz męczace. Podaje je na przykladzie m. in glownych bohaterow. Jesli chodzi o palac cezara i zatybrze to kontrasuja ze soba. W palacu przewarzaja patrycjusze, przepych i ciagla sielanka. na ztybrzu zas plebs, spokoj, bieda.
2010-03-11T15:35:44+01:00
Zostały zestawione na zasadzie kontrastu... pałac Nerona opływa w luksusy itp, a Zatybrze t jeden wielki syf delikatnie mówiąc...a poza tym mimo iż w pałacu Nerona niczego nie brakuje, to panuje tam atmosfera wzajemnej nienawiści, knowań jeden przeciwko drugiemu, każdy spiskuje, kłamie, wszędzie jest obecna rozpusta, bezeceństwo i brak współczucia, a na zatybrzu z racji tego że mieszkają tam Chrześcijanie mimo biedy panuje miłość, wzajemny szacunek. H. Sienkiewicz bardzo dokładnie opisuje zycie w Rzymie, wystarczy przeczytać nawet mały fragment...