Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-13T08:11:45+01:00
Rudego poznajemy gdy około 18 lat. Urodził się 6 maja 1921r.
Był to człowiek o piegowatej twarzy i rudych włosach."osoba Rudego była niezwykle interesujaca i pełna niespodzianek.
Był on bowiem osobą pełna talentów. Uwielbiał majsterkować, stworzył odznakę dla zespołu Buków, wszyscy podziwiali go za estetykę, wyrazistość i elegancję w nim zawartą. To również Rudemu przypadła zaszczytna rola kucharza całego zespołu. Mimo, iż początki były bardzo trudne, i potrawy przez niego przygotowywane nie wszystkim smakowały, uległo to zmianie. Bowiem po niedługim czasie, zachwycał on swymi smakowitymi wytworami. Dzieki determinacji jaką posiadał, gotował coraz lepiej az doszedł do wymarzonej perfekcji.
Rudy doskonale pracował w grupie. Należał do organizacji Wawer, później również do AK. Lecz wiele musiał robić sam.Miał dużo pomysłów, lecz gdy nadchodziły akcje sabotażowe, odczuwał strach przed ich wykonaniem. Jedna z akcji opierała sie na rysowaniu, co było mocna stroną Rudego. Na murach rysowano świnie i pisano "tylko świnie siedzą w kinie." Mimo obaw Rudego wszystko szło zgodnie z planem.
Odwaga tego bohatera jest bardzo ceniona, szczególnie ukazana była ona podczas badań na Pawiaku. Został on tam bowiem poddawany niesamowitym torturom. Pomimo to udało się go odbić z rąk gestapowców. Była to bardzo trudna akcja. Rudy miał wiele obrażeń wewnętrznych, które spowodowały późniejszą śmierć. Zmarł bowiem 30 marca 1943roku. Wtedy też poległ jego przyjaciel- Alek.
Uważam iz takich ludzi należy cenić, pamiętać o nich. Należy być oddanym kraju istniejącym dzieki poświęceniu innych ludzi.


Nie jest tego dużo , ale zawsze coś . Myślę , że pomogłem - liczę na najlepszą :P