Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-11T16:15:33+01:00
Kreska czyli janina krechowicz jest bohaterką książki małgorzaty musierowicz opium w rosole. dziewczyna uczeszcza do 1 klasy liceum ogólnokształcacego. jest wnuczką profesora Dmuchawca. Jest dość miłą i specyficzną osobą. Ma bure oczy ,długie rzęsy oraz jest szczupła. Umie sobie sama uszyć ubrania.Nosiła dziwaczne płaszcze, długie kamizele, kolorowe getry, czapki - uszatki i swetry - olbrzymy.Traktowała wszystkich bardzo miło. Miała kłopoty z matematyką.Była dziewczyną nieromantyczną i mało kobiecą.

Genowefa czyli aurelia jedwabinska jest bohaterka książki małgorzaty musierowicz opium w rosole. Jest córką ewy i eugeniusza jedwabinskich. Miała około 6 lat. Jej rodzice bardzo rzadko bywali w domu. Genowefa była szczerbata,miała czarne włosy,ciemne oczy przypominające "czarne wiśnie".Nosiła lakierowane buciki,czerwony płaszczyk i berecik. Pomimo swojego wieku była dość towarzyskim dzieckem.Radziła sobie w każdej sytuacji. Chodziła do ludzi zupełnie jej obcych na obiady.Dzięki swojej odwadze zdobywała zaufanie wśród ludzi. Dziewczynka chciała zyc w kochajacej rodzinie. Była bardzo samodzielna.Aurelia lubiła zwracac na siebiie uwage.Dziewczynka uczęszczała do zerówki,jednak kiedy z niej wracała wyruszała w poszukiwaniu rozmowy i rodzinnego ciepła.

MAciej ogorzałek jest jednym z głównych bohaterów powieści Małgorzaty Musierowicz „Opium w rosole”. Miał 18 lat .Mieszkał wraz ze swoim bratem. Chłopiec miał czarne brwi , blond wlosy oraz miał ładny usmiech. Nie nosił czapki. Czesto pozyczal ubrania od swojego brata piotra. Był bardzo przyjacielski, pomagając kresce w matematyce.Jest skromny, nie wstydzi się przed kolegami swojego mieszkania, umie sobie radzić w życiu. Sasiedzi mieli o nim dobre zdanie. Nie dostrzegał miłośći Kreski