Odpowiedzi

2010-03-11T16:19:08+01:00
1)GALOWIE I GERMANI
2)PRZEZ LĄDY I RZEKI OD RZYMU DO MORZA BAŁTYCKIEGO CZYLI PRZEZ POLSKĘ TEŻ
3)NAŁOŻENIE KULTURY RZYMSKIEJ NA LUDY PODBITE
4)DLA WOJSKA ABY ŁATWIEJ WRACAĆ ITP. DLA ŻOŁNIEŻY
Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-11T16:26:42+01:00
1Barbarzyńcami określano ludy spoza cesarstwa rzymskiego, nieznające rzymskiej kultury. Według Rzymian były to ludy stojące na niższym szczeblu rozwoju kulturowego.

2szlaki bursztynowe przebiegały przez północne ziemie Markomanów, Burów, Lugidów Dunijskich i dalej Bramą Morawską, dobiegał Odry w okolicach Wrocławia, skąd kierował się do środkowej Wielkopolski, gdzie rozgałęział się na zachodnią i wschodnią odnogę wzdłuż Warty i Noteci biegła odnoga zachodnia, kończąca się u ujścia Odry w okolicach Szczecina, a odnoga wschodnia biegła ku środkowej Odrze, wzdłuż dolin Prosny i Wisły aż do zatoki Gdańskiej. Szlak ten był najbardziej znany oczywiście dróg było więcej.

3Romanizacja prowincji to proces polegający na przyjmowaniu przez podbitych mieszkańców prowincji imperium rzymskiej kultury,obyczajów,prawa,religii i języka łacińskiego

Drogi rzymskie należą do jednych z ważniejszych osiągnięć inżynierskich Rzymu. Budowana przez Rzymian sieć umożliwiała łatwiejsze przemieszczanie legionów, ułatwiała handel i pozwalała na szybsze przekazywanie informacji za pomocą zorganizowanej wzdłuż dróg poczty państwowej (cursus publicus). Liczne odcinki rzymskich dróg przetrwały do dnia dzisiejszego.