Odpowiedzi

2010-03-11T16:21:53+01:00
Siedemnastoletnia Isabella Swan przeprowadza się ze słonecznego Phoenix do ponurego miasteczka Forks w deszczowym stanie Waszyngton, aby zamieszkać wraz ze swoim ojcem, komendantem miejscowej policji, Charliem. Decyduje się na to, ponieważ jej matka Renée po raz drugi wyszła za mąż i chciałaby móc podróżować ze swoim nowym mężem Philem. Mimo iż w Phoenix Bella nigdy nie miała zbyt wielu przyjaciół ani zbytniego powodzenia, w Forks przykuwa uwagę większości uczniów i szybko zaprzyjaźnia się z niektórymi.
Kiedy Bella siada przy tajemniczym, zabójczo przystojnym Edwardzie Cullenie na lekcji biologii, chłopak wydaje się być na nią wściekły, a w jego oczach dziewczyna dostrzega zaskakująco dużo wrogości i nienawiści. Po lekcjach Bella spotyka go przypadkowo w sekretariacie. Edward chce zmienić swój plan zajęć tak, by jej unikać.
Kilka dni potem Edward pojawia się w szkole. Jego oczy mają wtedy cudowny odcień miodu. Bella pyta go, czy nosi szkła kontaktowe, ale on stanowczo zaprzecza. Bella nie wie co o tym myśleć.
Następnego ranka Edward ratuje Belli życie na parkingu przed szkołą, z nadludzką prędkością wbiegając między nią a rozpędzony samochód. Bella zaczyna podejrzewać, że Edward nie jest zwyczajnym człowiekiem. Z kolei stosunek Edwarda do Belli widocznie zmienia się, Edward przestaje być wobec niej tak wrogi.
Na wycieczce ze znajomym na plażę Nr 1 w La Push Isabella spotyka przyjaciela z dzieciństwa – Jacoba Blacka i dowiaduje się, że według miejscowych podań Edward i jego rodzina (przybrani rodzice oraz czwórka przybranego rodzeństwa) to wampiry. Później dowiaduje się również, że on i jego rodzina nie piją ludzkiej, tylko zwierzęcą krew.
Dziewczyna zdaje sobie sprawę z tego, że jest szaleńczo zakochana w Edwardzie, jednak nie jest pewna tego, co chłopak czuje do niej. Staje się to jasne dopiero po tym, jak Edward ratuje Bellę w Port Angeles przed grupką mężczyzn. Edward przyznaje, że jest ona dla niego inna niż reszta ludzi, ponieważ jej woń, jest dla niego stokroć bardziej kusząca i mocniejsza niż zwykły ludzki zapach, i musi się przy niej jeszcze bardziej kontrolować przed zabiciem jej. Poza tym Edward nie jest w stanie czytać jej myśli (posiada dar czytania w myślach).
Wszystko byłoby dobrze, gdyby nie przybyły do okolic Forks wampir James, który dla sportu decyduje się zapolować na Bellę. Cullenowie postanawiają chronić dziewczynę rozdzielając ją z Edwardem i wywożąc jak najdalej od domu. Swan ukrywa się w hotelu przy lotnisku w Phoenix. Niespodziewanie jednak dzwoni do niej James i oznajmia, iż porwał jej matkę i trzyma ją w starym studiu baletowym. Bella, nie chcąc by coś się stało Renée, wymyka się Jasperowi i Alice i biegnie do tropiciela. Edward i reszta jego rodziny, dzięki wizjom przyszłości Alice, cudem ratują Bellę od śmierci. Kiedy zauważają, że James zdążył ugryźć dziewczynę, Carlisle poleca synowi wyssać jad. Początkowo Edward nie jest pewien, czy będzie w stanie się pohamować, by samemu nie zabić ukochanej, jednak udaje mu się powstrzymać. Po powrocie do Forks Bella z Edwardem wybierają się na bal absolwentów. Wtedy to Bella oznajmia mu, że chciałaby zostać wampirem, jednak Edward odmawia przemiany.:):):):)
2 3 2