Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-11T16:49:05+01:00
Mój brat niedźwiedź to kolejny animowany przebuj disneya. film powstał w 2003 roku. zrealizowano go na podstawie scenariusza stefve'a benicicha i rona friedmana, a wyreżysowali go robert walker i aron blaise.
akcja filmy rozgrywa sie w czasach poprzedzających epokę lodowcową. w pewnej puszczy mieszkaja ludzie, a w śrud nich trzej bracia. podczas walki z niedźwiedziem ginie najstarszy z nich-sitca. kenai, najmłodszy z braci, w odwecie za śmierć brata zabija zwierzę. wtedy za sprawą duchów przodków zostaje przemieniony w niedźwiedzia-stworzenie, którego on sam bardzo sie boi. niestety, teraz musi uciekać przed swoim bratem, denahi który szuka zmsty za nieszczęścia jakie spotkały jego najbliższych. zdezorientowany kenai zaprzyjaźnia się z młodym gizzly, kodą. z nim właśnie wyrusza w podróż do miejsca, gdzie- jak wierzy- uda mu się zdjąć zaklęcie. tym czasem koda nie wie, że jego przyjaciel jest winny śmierci jego matki.
mój brat niedźwiedź to film z ekologicznym przesłanie. człowiek w postaci zwierzęcia dowiaduje sie, jakie naprawde jest życie zwierząt, których wcześniej się bał i nienawidził. ten film to piękna opowieść o miłości, przyjaźni i odwadze. główny bohater zmienia sie pod wpływae zdarzeń i zaczyna rozumieć, co jest prawdziwą wartością, a tragedia ludzi i zwierząt wpływa na losy wszystkich bohaterów.
jednak mimo głębokiej myśli przewodniej zawartej w historii kenaia, film nie jest pozbawiony żartu. pod tym wzgledem na uwagę zasługują bohaterowie drugoplanowi- dwa łosie o wyjątkowo ponurym poczuciu humoru.
oczywiście, jak zwykle, zachwycająca jest animacja słynnej amerykańskiej wytworni filmów rysunkowych. fantastyczna sceneria pułnocno amerykańskich krajobrazów oraz muzyka phila collinsa i marka nancina sprawiają że film na długo pozostaje w pamięci.
film mój brat niedźwiedź jest z całą pewnością jedną z najlepszych opowieści disneya o zwierzętach. polecam go nie tylko młody widzom, ale również wszystkim dorosłym miłośnikom przyrody.
1 5 1