Odpowiedzi

2010-03-11T16:41:48+01:00
10 cudów:
-przemienienie wody w wino w Kanie Galilejskiej
-Rozmnożenie chleba
-uzdrowienie paralityka
-wszkrzeszenie Łazarza
-powoduje nadzwyczajny połów ryb
-uzdrawia trędowatego
-uzdrawia ślepych,ucisza opętanych
-ucisza burzę
wskrzesza z martwych córkę Jaira
-Zmartywchwstanie

Opis:
Jezus po bezowocnej nocy, spędzonej na łowieniu ryb w Jeziorze Galilejskim, Piotr otrzymuje od Jezusa polecenie ponownego zarzucenia sieci. Tym razem łapie tak wiele ryb, że jego sieć zaczyna się rwać.

Przy pierwszym zapisanym cudzie, który miał miejsce w Kanie na obszarze Galilejskim, Jezus na weselu zamienia wodę w wino po tym, jak nieoczekiwanie skończyły się jego zapasy gospodarzowi tego wesela.

mam nadzieję że Ci pomogłam, życzę powodzenia:)
11 5 11
Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-11T16:42:50+01:00
1. Zmienia wodę w wino
Przy pierwszym zapisanym cudzie, który miał miejsce w Kanie na obszarze Galilejskim, Jezus na weselu zamienia wodę w wino po tym, jak nieoczekiwanie skończyły się jego zapasy gospodarzowi.
2. Uzdrawia sparaliżowanego przy sadzawce.
W kolejnym cudzie, Jezus uzdrawia sługę setnika w Kapernaum, nie kontaktując się przy tym w żaden sposób z chorym.
3. Uzdrawia teściową apostoła Piotra i wielu innych chorych.
4. Uzdrawia trędowatego
5.Uzdrawia sparaliżowanego
6.Ucisza burzę
7.Karmi pięciotysięczny tłum
8.Wskrzesza Łazarza z martwych
W kolejnym spektakularnym cudzie, który wywołuje poruszenie w całym kraju, Jezus przywraca życie człowiekowi, który po śmierci leżał od kilku dni w grobie. Wielu przywódców religijnych dołącza do grona uczniów Jezusa po tej demonstracji mocy żywego Boga.
9.Przeklina drzewo figowe, które następnie usycha.
10.Końcowy, cudowny połów ryb
Po swoim zmartwychwstaniu, Jezus dokonuje jeszcze jednego cudu. Jego uczniowie natychmiast rozpoznają go jako tego, który dokonał również pojawienia się mnóstwa ryb nad Morzem Galilejskim. Oto zmartwychwstały Jezus z Nazaretu.
15 3 15
2010-03-11T17:05:53+01:00
1 Zamiana wody w wino na weselu w kanie
2 Uzdrowienie syna królewskiego urzędnika
3. Obfity połów na łodzi
4. Uzdrowienie trendowatego
5.Uzdrowienie uschłej ręki
6. Uzdrowienie opentanego
7.wskrzeszenie łazaża
8. Rozmnorzenie ryb i chleba na pustyni
9.Uzdrowienie sługi setnika
10.Uzdrowienie niewidomego.

To jest 10 cudów pana Jezusa.
Teraz Opisy.
1. Jezus wraz se swą matką zostali zaproszeni na wesele w Kanie Galilejskiej. PO pewnym czasie gospodarzowi zabrakło wina.Wtedy Matka Jezusa żekła do NIego ,, nie mają już wina '' A wtedy Jezus jej odpowiedział ,,Czyż to moja lub Twoja sprawa, Niewiasto? Czyż jeszcze nie nadeszła godzina moja? '' . Matka Jego zwróciła sie wtedy do sług : ,,Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie '' . W pomieszczeniu stało 6 stągwi kamiennych przeznaczonych do żydowskich oczyszczeń. Wtedy żekł do nich Jezus ,,Napełnijcie stągwie wodą! '' . A oni natychmias te napełnili. Potem żekł do nich Pan ,,Zaczerpnijcie teraz i zanieście staroście weselnemu! ''. Słudzy zrobili tak jak im przykazał. Gdy starosta weselny skosztował wody która stała sie winem zawołał pana młodego i żekł ,, Każdy człowiek stawia najpierw dobre wino, a gdy się napiją, wówczas gorsze. Ty zachowałeś dobre wino aż do tej pory '' . Przemiana wode w wino była jednym z pierwszych zanaków uczynionych przez pana Jezusa.

7.Pan Jezus bardzo miłował Łazarza. Kiedy dowiedział sie o śmierci przyjaciela żekł do Marty :,, Brat twój zmartwychwstanie.''
a wtedy Marta żekła do Niego:.. ,, Wiem, że zmartwychwstanie w czasie zmartwychwstania w dniu ostatecznym.'' . Jezus jej odpowiedział : ,,Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we Mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie. Każdy, kto żyje i wierzy we Mnie, nie umrze na wieki. Wierzysz w to? '' . Marte odpowiedziała : ,Tak, Panie! Ja wciąż wierzę, żeś Ty jest Mesjasz, Syn Boży, który miał przyjść na świat. ''. Jezus wzruszył sie na słowa Marty. Gdy ta powiedziała mu gdzie leży jej brat kazał dsunąc kamień tóry zagradzał wejście do grobu, poczym wzniusł oczy ku niebu i żekł : ,Ojcze, dziękuję Ci, żeś Mnie wysłuchał. Ja wiedziałem, że Mnie zawsze wysłuchujesz. Ale ze względu na otaczający Mnie lud to powiedziałem, aby uwierzyli, żeś Ty Mnie posłał.'' To powiedziawszy zawołał donośnym głosem:,, Łazarzu, wyjdź na zewnątrz!''. Zmarły wyszedł z grobu cały owinięty w bandarze. Jezus przykazał innym oby go rozwiązali. Wielu żydów którzy przyglądali sie temu zdarzeniu uwierzyło w niego.
13 4 13