Odpowiedzi

2010-03-11T17:00:39+01:00
Znajomość dobrych manier można nazwać sztuką życia z wielu powodów.
Po pierwsze, każdy z nas żyje w jakimś, mniejszym lub większym, kręgu ludzi, który z czasem powiększa się o kolejnych znajomych, przyjaciół, członków rodziny. Jeśli zależy nam na dobrych stosunkach z nimi, na porozumieniu i wzajemnym szacunku, powinniśmy znać przynajmniej podstawowe zasady dobrego zachowania. Pomyślmy, do czego mógłby doprowadzić brak, z pozoru trywialnej, umiejętności witania się z ludźmi. Przybijając piatkę z osobą, która nie jest naszym rówieśnikiem, moglibyśmy wprawić kogoś w zażenowanie, obrazić i wzbudzić niechęć do własnej osoby, a w konsekwencji np. stracić pracę.
Nie mniej istotnym argumentem, przemawiającym za walorami savoir-vivre, jest budowanie pozytywnej pewności siebie. Jeśli wiemy jak się zachować w sytuacjach kłopotliwych, potrafimy zrobić to elegancko i taktownie. Jesteśmy więc z siebie zadowoleni, co daje nam poczucie własnej wartości i szczęście.
Podsumowując, należy podkreślić, że znajomość dobrych manier pozwala nam żyć w zgodzie, zarówno z innymi ludźmi, jaki i z samym sobą. Kombinacja tych dwu wartości jest esencją dobrego, radosnego życia.
37 4 37
2010-03-11T17:02:16+01:00
Można to nazwać sztuką życia, ponieważ tylko ludzie wykształceni, mądrzy i inteligentni umieją z niej korzystać.
Dzięki manierą ludzie cie bardziej szanują.
np.
widzi związek między swoją kulturą osobistą (zachowaniem) a postrzeganiem jego osoby przez innych,

- zna podstawowe zasady kulturalnego zachowania się w różnych sytuacjach życia codziennego,

- potrafi określić niezbędne zasady właściwego zachowania się w szkole.
13 3 13
2010-03-11T17:05:23+01:00
Znajomość dobrych manier można nazwać sztuką życia ponieważ: znajomość ich świadczy o dobrym wychowaniu a samo ich przestrzeganie jest sztuką którą ciężko opanować. Dzięki znajomości i korzystaniu z dobrych manier człowiek staje sie cenniejszy a ludzie oceniają go pozytywnie.
53 4 53