W ramce po lewej stronie wpisano rodzaje widowisk teatralnych,zas po prawej-znaki teatralne i inne formy wyrazu teatralnego.Połącz odpowiednia pojęcia z obu ramek.
I tabelka
PANTONIMA
BALET
OPERA
TEATR DRAMATYCZNY

II tabelka
SŁOWO
TANIEC
GEST
ŚPIEW
RUCH
MIMIKA

* Uzupełnij tekst pojęciami związanymi ze zjawiskiem teatru.

Teatr rodzi się ze wspólnej obecności ...........i.............. . Istotą teatru jest ''przedstawienie'', obojętnie czy towarzyszą mu same gesty,mimika i ruch,jak w .........i.........., czy też partie muzyczne i wypowiedzi śpiewane,jak w .............................. . To przedstawienie trafia nie tylko do oczu i uszu widzów,ale także do ich umysłów i wrażliwości,zwłaszcza w teatrze ........................,w którym najważniejsze jest ......................,czyli tekst teatru.

3

Odpowiedzi

2010-03-11T17:11:08+01:00
Pantonima-mimika,gest
balet-taniec
opera-śpiew
teatr dramatyczny-słowo,ruch



Teatr rodzi się ze wspólnej obecności gestu i tańca . Istotą teatru jest ''przedstawienie'', obojętnie czy towarzyszą mu same gesty,mimika i ruch,jak w balecie i pantonimie , czy też partie muzyczne i wypowiedzi śpiewane,jak w operze . To przedstawienie trafia nie tylko do oczu i uszu widzów,ale także do ich umysłów i wrażliwości,zwłaszcza w teatrze dramatycznym ,w którym najważniejsze jest słowo ,czyli tekst teatru.
18 4 18
2010-03-11T17:11:16+01:00
opera - śpiew
pantonima - gest, mimika
balet - taniec, ruch
teatr - słowo
6 3 6
2010-03-11T17:24:05+01:00
Pantonima-mimika gest
Balet-taniec ruch
Opera-Spiew
Teatr dramatyczny-słowoTeatr rodzi się ze wspólnej obecności ..widza.........i.....aktora......... . Istotą teatru jest ''przedstawienie'', obojętnie czy towarzyszą mu same gesty,mimika i ruch,jak w .pantonimie........i...balecie......., czy też partie muzyczne i wypowiedzi śpiewane,jak w ..operze........................... . To przedstawienie trafia nie tylko do oczu i uszu widzów,ale także do ich umysłów i wrażliwości,zwłaszcza w teatrze ....dramatycznym....................,w którym najważniejsze jest .......słowo...............,czyli tekst teatru.
15 4 15