Odpowiedzi

  • Użytkownik Zadane
2010-03-11T17:52:09+01:00
Ernest Nemeczek miał jedenaście lat i był jedynym szeregowcem na Placu Broni.
MBył to jasnowłosy chłopiec o niebieskich oczach,które często były przepełnione łzami.Pochodził z ubogiej rodziny,a jego ojciec był krawcem.
Nemeczek był bardzo wesołym i serdecznym chłopcem.Był chorowity,wątły i słaby, dlatego też został zepchnięty przez kolegów z Placu Broni na bardzo niską,Jedyną pozycję szeregowca.Chętnie wykonywał rozkazy innych,gdyż wiedział,że to należy do jego obowiązków.Bohater nie był nieśmiały i uległy,miał swój honor i ambicje.Jego największymi zaletami były odwagai niezłomność.Traktował plac jak swoją ojczyznę.Nie bał się pójść do Ogrodu Botanicznego i ujawnić się Czerwonym Koszulom mówiąc,że chłopcy z Placu Broni nie są tchórzliwi i są wśród nich odważni.Nemeczek nie mógł wytrzymać i chciał udowodnić swoją odwagę.Nigdy nie zdradził chłopców z Placu Broni nawet,gdy sam Feri Acz,chciał go przyjąć do Czerwonyvh Koszul za jego odwagę.Odmówił mówiąc,że woli zginąć niż zostać zdrajcą tak jak Gereb.Swoim postępowaniem udowodnił,że jest prawdziwym mężczyzną.Jego najlepszym przyjacielem był Janosz Boka-dowódca Placu.Traktował go jak brata.
Nemeczek do końca swojego życia pozostał wierny placowi.Nawet ciężko chory w wysokiej gorączce pojawił się na Placu Broni,by bronić ojczyzny.To właśnie jemu chłopcy w pełni zawdzięczają wygranie bitwy.Często stawał się niecierpliwy i niezdarny w bardzo ważnych chwilach.D|oceniono go dopiero krótko przed śmiercią.Wcześniej często go krzywdzono.Nawet niedawni wrogowie martwili się o jego zdrowie.

Moim zadaniem Ernest Nemeczek to bardzo pozytywna postać.Z zainteresowaniem czytałam jego przygody.Bardzo chciałabym poznać go osobiście.Myślę,że szybko byśmy się polubili i zostali prawdziwymi przyjaciółmi.
5 4 5
2010-03-11T17:52:43+01:00
Ernest Nemeczek pochodził z biednej, krawieckiej rodziny,. Był bardzo kochany przez swoich rodziców. Mieszkał przy ulicy Rakoszańskiej 3.
Miał 11 lat, jasne włosy, błyszczące oczy i "delikatną twarzyczkę". Ponieważ był chorowity, wątły i słaby został zepchnięty przez kolegów z Placu na bardzo niską, jedyną pozycję szeregowca. Wszyscy wysługiwali się posłusznym chłopcem. Nikt nie liczył się z jego zdaniem. Bardzo rzadko zdarzało mu sie być w centrum zainteresowania. Choć niepozorny, potrafił zdobyć się na wielką odwagę. Nemeczek był bohaterski, waleczny, zawsze gotowy do poświęceń w imię dobra Placu Broni, który traktował jak swoją małą ojczyznę. Bardzo cenił honor. Bywał szlachetny nawet wobec wroga. Jego najlepszym przyjacielem był Boka - dowódca Placu. Traktował go nawet jak brata. Nemeczek był sprytny, przebiegły, choć bywał lekkomyślny (czasami nawet "głupiutki"), koleżeński. Często stawał się niecierpliwy i niezdarny w bardzo ważnych chwilach. Doceniono go dopiero krótko przed śmiercią. Wcześniej często go krzywdzono. Nawet niedawni wrogowie martwili się o jego zdrowie.

Moim zdaniem Nemeczek byłby bardzo dobrym przyjacielem. Podoba mi się w nim jego dobroć, skromność i odwaga. Jednak uważam, że nie wszystkie jego cechy są warte naśladowania. W Nemeczku nie podoba mi się jego posłuszeństwo i naiwność. Łatwo daje się wykorzystywać innym.
3 3 3