Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-11T18:35:32+01:00
Drogi Tomku!
Pozdrawiam Cię bardzo serdecznie . Mam nadzieję , że u Ciebie w szystko w porządku. W moim liście chciałbym opisać Ci świat rycerstwa polskiego za panowania Władysława Jagiełły.
Panowanie Władysława Jagiełły było czasem rozkwitu rycerstwa. W wielu dziełach wyśmienitych polsich pisarzy możemy poznać życie teg stanu. Opisy życia i zwyczajów rycerstwa możemy znaleźć w powieści Henryka Sienkiewicza pt. " Krzyżacy". Główny celem rycerstwa była obrona ojczyzny i służenie królowi. Obowiązkiem rycerzy była również obrona słabszych . Rycerze spędzali swój czas na doskonaleniu walki. Doskonale znali etykietę dworską. Podczas uczt towarzyszyli kobietą służąc im rozmową . Dla rycerza najważniejszy był honor. Raz dane komuś słowo było gwarancją na dotrzymanie obietnicy. Czas rycerzy wypełniały także turnieje rycerskie gdzie mogli dać dowód swoich umiejętności. Dzęki takim turnieją rycerz mógł zdobyć wielką sławę. U rycerza ważna nie była tylko umiejętność walki. Wielką uwagę przywiązywano do zanjomości geografi i łaciny. Dzięki temu rycerz orientował się w terenie i swobodnie mógł się porozumiewać z innymi .
Mam nadziieję , że przybliżyłem Ci opis życia rycerstwa. Zachęcam Cię do poznawania ich dziejów, które naprawdę są bardo ciekawe . Mam nadzieję , że wkrótce znów do mnie napiszesz .
pozdrawiam
.......................
1 4 1