Odpowiedzi

2012-11-20T23:03:28+01:00

Dzisiaj wielu ludzi zwraca uwage na wygląd zewnętrzny, a mniej na to, co soba człowiek przedstaw, jakie ma poglądy, co myśli. Jednak tak naprawdę to nie szata zdobi człowieka. Wartość człowieka tkwi w tym jakim on jest człowiekiem i czy jest wierny własnym zasadom. Ana potwierdzenie mojej tezy podam kilka argumentów.

Pierwszym argumentem przemawiajacym za moją tezą jest to, iz wartość człowieka można zobaczyć po tym jakie są jego relacje z ludźmi. Widząc dobro, które człowiek czyni, możemy powiedzieć, ze w tym tkwi jego wartość.Wiele osób jest obojętnych na cierpienia innych ludzi, ale człowiek dobry nie zostawi bez pomocy potrzebujacego i w tym tkwi jego wartość.

Kolejnym argumentem jest odwaga.Człowiek wartosciowy widząc przemoc czy zło, nie jest on wobec tego obojętny, ale stara się przeciwdziałać temu. Broni słabszych, narażając przy tym swoje zdrowie. Nie liczy się z tym, że i on moze zostać skrzywdzony. Dla niego najwazniejsza rzeczą jest czyjeś bezpieczeństwo, a nie swoje własne.

Następnym argumentem jest uczciwość. Taki człowiek nie zrobi niczego co będzie niezgodne z prawem. Zawsze będzie on postępował wobec określonych zasadi norm społecznych. Do takiego człowieka mozemy mieć zaufanie i powierzymy mu nawet swój majątek, bo wiemy, że nas nie oszuka.

Moim zdaniem, nie szata zdobi człowieka, a jego wartośc tkwi w tym jakie on zasady wyznaje w swoim zyciu, a swoimi argumentami potwierdziłam tezę, którą zamieściłam na wstępie.