Odpowiedzi

  • Użytkownik Zadane
2010-03-11T18:30:20+01:00
Chrześcijańskie Braterstwo Osób Chronicznie Chorych i Fizycznie Niepełnosprawnych powstało w 1945 roku w Verdum (Francja) z inicjatywy księdza Henri Francois. Prowadzone przez niego rekolekcje dla osób chorych stały się ich rozesłaniem do ewangelizacji i podniesienia świata chorych. Ruch rozwijał się szybko we Francji i już w 1957roku został oficjalnie zatwierdzony przez zgromadzenie Biskupów Francji. W niedługim czasie Braterstwo rozszerzyło się na kraje Europy Zachodniej i Ameryki, a następnie Afryki i Azji. Od 1974r. Ruch otworzył się na dialog ekumeniczny. Od 1975r. Międzynarodowe Braterstwo jako ruch ewangelizacyjny świata chorych utrzymuje stałe kontakty z Papieską Radą ds. Świeckich. 11 lutego 1995 roku Rada ta wydała Dekret zatwierdzający statut Braterstwa. Na przełomie lat 60-tych i 70-tych w Krakowie powstało Duszpasterstwo Inwalidów Narządu Ruchu. Nawiązało ono w 1978r. kontakty z ks. Założycielem i Braterstwem Międzykontynentalnym. Powoli zaczęło się przekształcać w ruch Braterstwa. W 1998 roku powstały w Krakowie i Wieliczce pierwsze grupy podstawowe; , podobne grupy powstały póżniej w Stróży i Nowym Targu. W 1998 roku powstała grupa diecezjalna z kapelanem diecezjalnym. Braterstwo utrzymuje stały kontakt z Biskupem naszej diecezji.
2010-03-11T18:40:20+01:00
Braterstwo chrześcijańskie, co to takiego? Przede wszystkim jest to pomoc bliźnim. Wiele osób jest potrzebujących, niech nie czekają, niech doznają naszej miłości i przyjaźni. Bóg kochał, kocha, i będzie kochać ludzi, dlaczego my tego nie robimy w stosunku do bliźnich? Powinniśmy żyć z każdym człowiekiem jak z bratem, powinniśmy pomagać, nauczać o Bogu, Jezusie.
Solidarność chrześcijańska to także pomoc bliźnim. Powinniśmy poświęcać się ludziom, szczególnie biednym, chorym i zatroskanym. Umilić im życie i pokazać je z jak najlepszej strony. Starajmy zmieniać świat i ludzi, aby stał się lepszy i bardziej ludzki, żeby nie było przestępstw i morderstw. Dlatego kochajmy, udzielajmy pomocy jak nauczył nas Jezus Chrystus.

Mam nadzieję że trochę pomogłam:)