Odczytaj tekst,przekształcając poszczególne zdania tak, aby uniknąć powtórzeń wyrazu KTÓRY. Zastosuj w tym celu imiesłowy przymiotnikowe.


Kamilę otoczył krąg rówieśników, którzy chcieli dowiedcieć się czegoś o Anglii.Podobało im się,że nauczyła się mówić po angielsku z akcentem,który brzmiał brytyjsko.Kamila opowiadała o białych klifach w Dover,które podziwiała ze statku.Wspominała także katedrę w Canterbury,która jest najdłuższym średniowiecznym kościołem w Europie.Wszyscy oglądali zdjęcia,które przyniosła Kamila.

2

Odpowiedzi

2010-03-11T18:40:34+01:00
Rówieśnicy chcący dowiedzieć się czegoś o Anglii otoczyli Kamilę. Podobało im się, że nauczyła się mówić po angielsku z brytyjskim akcentem. Kamila opowiadała, że podziwiała białe klify w Dover, kiedy była na statku. Wspomniała także o katedrze w Canterbury będąca najdłuższym średniowiecznym kościołem w Europie. Wszyscy oglądali zdjęcia przyniesione przez Kamilę.
4 4 4
Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-11T18:42:05+01:00
KAmilę otoczył krąg rówieśników, chcących dowiedzieć się czegos o Anglii. Podobało im sie, ze nauczyła sie mówic po angielsku, z brystyjskim akcentem. Kamila opowiadała o białych klifach w Dover,jakie podziwiała ze statku. Wspomniała także Katedrę Canterbury,będącom najdłuższym średniowiecznym kościołem w Europie.Wszyscy oglądali zdjęcia, przyniesione przez Kamilę.
6 3 6