Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-11T18:47:15+01:00
A)Rzekotka jest małym, zaledwie kilkucentymetrowym płazem . Ma delikatne, smukłe i proporcjonalne ciało. Tylne nogi są długie, przystosowane do skoków. Palce rzekotki zakończone są okrągłymi, lepkimi przylgami służącymi do chodzenia po gładkich pionowych powierzchniach. Błony pławne na nogach są krótkie. Skóra na grzbiecie jest gładka, lśniąca i delikatna, zaś na brzuchu chropowata.
B)Dorosłe osobniki dorastają do około 8cm długości, samice maksymalnie mogą osiągać 10cm, a samce prawdopodobnie nawet 11cm. Jest to jeden z nielicznych gatunków traszek, u którego samce są równe samicom lub nawet większe od nich. Ciało smukłe, drobne sprawia wrażenie bardzo szczupłego. Zaopatrzone w niewielką głowę o okrągło zakończonym pysku.
C)Żab śmieszka odznacza się bardzo zmiennym ubarwieniem. Deseń na jej grzbiecie jest specyficzny dla poszczególnych osobników. Tło skóry ma zwykle oliwkowozielone, niekiedy brązowe. Błony bębenkowe samca są zawsze szare lub czarniawo-brązowe.
D)Padalec jest beznogą jaszczurką, pozbawioną kończyn, nawet w formie szczątkowej. Jego walcowate ciało pokrywają drobne, ściśle do siebie przylegające, okrągłe łuski. Głowa tego gada, jest jedną z części ciała, która odróżnia go od węży. Jest mała i nie oddzielona od tułowia. Padalec posiada również powieki, których węże nie mają. Kolejną jego typową cechą jest zaokrąglony pysk. Jego oczy mają bursztynową barwę.
E)Typowo ubarwione samce są trawiastozielone, bezplamiste lub bogato nakrapiane czarnymi plamkami. Typowe samice są szarozielone pokryte nieregularnymi ciemnymi plamkami z jasnymi liniami wzdłuż grzbietu. Brzuch jednolicie żółty lub żółtozielony.