Odpowiedzi

2010-03-11T19:47:15+01:00
Santiago jest jednym z głównych bohaterów opowiadania E. Hamingway'a pt. "Stary człowiek i morze". Bohater mieszkał na wschodnim wybrzeżu Kuby w miejscowości Golfsrom. Był rybakiem, całe życie trudnił się rybołówstwem.
Santiago był starym, schorowanym człowiekiem, był bardzo chudy. Na jego twarzy i karku znajdowały się liczne, głębokie rany. Jego skóra była bardzo zniszczona przez chorobę i słońce. Jego dłonie były bardzo zniszczone, pomarszczone i nosiły ślady ran. Wszystko w nim było stare prócz oczu koloru morza, które zawsze były radosne i wyrażały miłość do morza i przyjaźń do chłopca. Mimo starości był bardzo sprawny fizycznie, w młodośći był bardzo silny. Był biedny. Nie miał środków do życia, żył w nędzy. Mieszkał w ubogiej chacie. Koszula, którą nosił była tyle razy łatana, ze przypominała żagiel. Chodził boso, bo nie stać go było na buty. Po śmierci zony czuł się osamotniony.
Przyjaźnił się z Manolinem, spędzał z nim wiele czasu. Uczył go rzemiosła rybackiego, dzięki temu zdobywał jego miłość i szacunek. Chłopiec opiekował się nim troskliwie, podziwiał jego umiejętności, upór i silny charakter. W przyjaźni nie przeszkadzała im duża różnica wieku. Przyjaźń z chłopcem dodawała rybakowi sił do zycia. Ludzie w miejscowości darzyli rybaka przyjaźnią i zaufaniem. Santiago czuł się bardzo samotny, gdy rodzice zakazali chłopcu przyjaźni z nim. Santiago kochał przyrodę, lubił z nią obcować, czuł się jej cząstką. Zwierzęta, ptaki i ryby uważał za braci.
Moim zdaniem Santiago swoim postępowaniem wprost zachwycał. Jest to postać godna do naśladowania.
ojejj.. ale się napisałam. xDD
liczę na NAJ. :)
1 5 1