Mam polecenie chcialabym aby to była jakas lektora pierwszo gimnazjalna np mały ksiąze albo z podstawowki tajemniczy ogrod pisze poniewaz zawsze mam z tym problemy i dostaje 2 choc raz chce dostac wyzszą ocene to jest tresc zadania; moja ulubiona ksiązka - list

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-11T19:22:46+01:00
Droga Aniu!!!

Na wstępie mojego listu chciałabym Cię bardzo przeprosić, ponieważ dawno do Ciebie nie pisałam. Muszę przyznać, że byłam bardzo zajęta. Cały mój wolny czas poświeciłam na czytanie lektury pt."Mały Książę". W moim liście chciałam Ci napisać, że ze wszystkich lektur najbardziej podobała mi się książka Mały Książę. Właśnie ta książka stała się moją jedną z najulubieńszych książek.
Moim zdaniem "Mały Książę" jest dla czytelników bez względu na wiek, mogą do niej sięgnąć zarówno dzieci,młodzież jak i dorośli, ponieważ niesie ona ze sobą dużo ciekawych i pouczających rzeczy. Bardzo podobała mi się ta książka ponieważ cała treść niesie można powiedzieć przesłanie do czytelnika, aby móc lepiej zrozumieć otaczający nas świat. Zarówno w książce znajduje się wiele ciekawych i mądrych cytatów np."Miej serce i patrzaj w serce","Dobrze widzi się tylko sercem" oraz wiele innych. Właśnie ten cytat utrwalił mi się w pamięci, ponieważ patrzenie sercem to wrażliwość na krzywdę innych, która pozwala nam zachować czystość moralną, stawia ograniczenia i bariery wygodnym dla nas czynom. Dzięki "patrzeniu sercem" można w życiu naprawdę wiele zdziałać. Tylko ludzie patrzący sercem są w stanie odnaleźć się w trudnej sytuacji życiowej, pokonać wielkie przeszkody,zaakceptować nieuleczalną chorobę dziecka czy innej osoby, dotrzeć sens w pracy z nieuleczalnie chorymi i starymi ludźmi. Przyjaźń i miłość wymagają przecież pewnych poświęceń, rezygnacji z własnego czasu, pieniędzy. Różnie mówi się o akcji Jurka Owsiaka Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy i podobnych inicjatywach. Faktem pozostaje, że nie tylko organizatorzy i artyści, ale także zwykli ludzie biorący udział w takich akcjach, dzięki odruchowi serca ratują wiele istnień ludzkich, np. dzieci chore, po wypadkach, ludzi wymagających przeszczepów. Gdyby nie to,że wielu Polaków "patrzy sercem", gdy gra i zbiera datki WOŚP, wielu by nie przeżyło, nie wyzdrowiało.
To już koniec mojego listu, bardzo Cie zachęcam do przeczytanie książki pt:"Mały Książę" a na pewno nie pożałujesz.

Jeśli coś nie tak to proszę o sprawdzenie i ewentualne wniesienie poprawek