No to jest kilka zadań. Jeśli nie umiecie wszystkich, to rozwiążcie przynajmniej kilka... xD Za odpowiedzi daję naj ;p Potrzebne na dzisiaj :D

1. Wyobraź sobie, że jesteś na grzybobraniu. Na które cechy zwrócisz uwagę podczas zbierania grzybów?

2. Podaj trzy argumenty, które potwierdzają prawidłowość stwierdzenia: "Działanie grzybów saprofitycznych jest korzystne dla środowiska przyrodniczego"

3. Określ położenie i pochodzenie elementu grzyba, zwanego pierścieniem (pierścień to ten element grzyba). Określ położenie i funkcję elementu budowy grzyba "zarodnia".

4. Porosty to organizmy Pionierskie. Uzasadnij to stwierdzenie.

5. Uzupełnij części krzyżówki:
- Glony przyczyniają się do zredukowania jego ilości w atmosferze? (na 14 liter)
- Glony w procesie fotosyntezy wzbogacają atmosferę w... ? (na 4 litery)
- Morszczyn pęcherzykowaty ma jej więcej niż cytryna? (9 liter)
- Glony bywają wykorzystywane w rolnictwie jako... ? (5 liter)
- Glony mogą stanowić ... dla zwierząt hodowlanych? (5 liter)

Z góry dziękuję za pomoc :)

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-11T19:14:11+01:00
1 Należy unikać tych z blaszkami pod kapeluszem, zwłaszcza jeśli są białe. Nie należy zbierać grzybów starych ani bardzo młodych. Najlepiej wykręcać je z podłoża, a potem jak najszybciej obrać i obgotować. Grzyby nie posiadają prawie żadnych wartości odżywczych, więc nie powinny ich jeść dzieci poniżej 12. roku życia ani osoby starsze.

5Porosty to nic innego jak wynik odziaływania symbiotycznego(mutualizm, rodzaj interakcji nieantagonistycznej)glonu i grzyba. Są one organizmami pionierskimi nie bez powodu. Potrafią rosnąć na nietypowych powierzchniach np. skałach i w nietypowych warunkach np. podczas bardzo silnych mrozów