Proszę o analizę jakiegoś obrazu na poziomie 2 klasy gimnazjum, na mniej więcej jedną stronę A4. Proszę o podanie tytułu i autora. Daję sporo punktów więc liczę na porządną pracę. Umiem korzystać z neta, więc za pracę z neta daję spam. Za szybko dobrą pracę daję NAJ! Proszę o pracę jak najszybciej.

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-12T15:55:17+01:00
Obraz pt. ''Pejzaż z upadkiem Ikara'' Petera Bruegl'a, którego reprodukcja znaduje się w podręczniku do języka polskiego, został namalowany w 1558 roku. Autor obrazu użył farb olejnych.
Na pierwszym planie widzimy oracza ubranego w szaro-czerwoną szatę. W prawej ręce trzyma pług ciągnięty przez konia, a w lewej - bat Trocę dalej widoczny jest pasterz pilnujący owiec. Ma na sobie niebieską koszulę i ciemne spodnie. Mężczyzna opiera się na kiju, co może symbolizować zmęczenie. Człowiek spogląda w górę, co sprawia wrażenie osoby zadumanej.
W prawym dolnym rogu przedstawiony jest trójmasztowy statek. Na przeciwko znajduje się mężczyzna. Siedzi on na brzegu i łowi ryby. Po dokłanym przyjrzeniu możemy ujrzeć wystające z wody nogi topiącego się Ikara oraz unoszące się nad nim pióra. W tle widać miasto, wyspy i statki. Zza horyzontu wschodzi słońce.
Tematem obazu jest obojętność ludzka na tragednię innych oraz to, że dla wielu życie jest ważniejsze od śmierci. Co do pierwszego zagadnienia nie mam wątpliwości, gdyż nikt z osób przedstawionych na obrazie nie stara się pomóc bezradnemu, tonącemu Ikarowi. Poza tym ta tragedia nie dotyczy ch, więc boją się wyzykować utratę własnego życia dla kogoś innego. Dla nich toczy się ono dalej.
Na tym obrazie dominują kolory pastelowe. Jednak w prawym dolnym rogu występują ciemne kolory.
Linie są poziome, co wprowadza do obrazu spokój i harmonię.
Moim zdaniem obraz jest ciekawy i warty obejrzenia, gdyż niesie przesłanie do ludzi, by zajęci własnym życiem nie zgubili prawdziwego sensu istnienia bliskości z drugim człowiekiem.ps.
z góry przepraszam za literowki, ale przepisywalam to na szybko z zeszytu, mam nadzieje ze pomoglam:) za zadanie dostalam ocene bdb.