POMOCY MAM TO NA JUTRO DAJE NAJJ

Tam gdzie kropki trzeba coś wpisać.
Romantycy nawiązywali w swoich dziełach do ............. , jego............oraz do folkloru, muzyki religijnej i tańców narodowych. W poszczególnych krajach wyodrębniły się kierunki artystyczne, zwane .............. W Czechach dziali ............... i ................ W Rosji znaczaca role odegrala ................., do ktorej nalezeli m.in ...................... , ..................... i ............... .................... stworzyl norweski stzl narodowz. Polska szkole narodowa reprezentowali .................... i ................ Popularna stala sie idea ............... programowej, czyli takiej, ktura ................................................ Z inspiracji pozamuzycznych powstawalz takie formy jak .............. szmfoniczny i ............ instrumentalna .

Utwory, kture zapamientam autorzy, tytuly


Wyobraz sobie, ze zamuwiono u Ciebie utwur programowy pod tytulem ,,Wieczur nad jeziorem ,, . Podkresl te wyrazenia, kture twoim zdaniem najlepiej oddady nastrj muyzki. Yaproponuj te instrumenz do jej wzkonania

Tempo szzbkie umiarkowane wolne
Dynamika cicho bardzo cicho bardzo glosno glosno z naglzmi przejsciami itp itd
nastrj wesoly smutny spokojny liryczny nie spokojny delikatny senny grozny tajemniczy radosny romantycznyĆwiczenia z muzyki "Gra Muzyka"Klasa 1 gimnazjum NoWa ErA

Zad 1/14
Zad 1/16
Zad 2,3/17
Zad 1/18
Zad 2,3/19


PPPPPPPPPPPPPooooommmmmmmmooooooooccccyyyyyyyyyyy

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-11T23:05:40+01:00
Romantycy nawiązywani w swoich dziełach do ludu, jego zwyczajów oraz do folkloru, muzyki religijnej i tańców narodowych. W poszczególnych krajach wyodrębniły się kierunki artystyczne, zwane szkołami narodowymi .
W Czechach działali Antonin Dworzak i Bedřich Smetana. W Rosji znaczącą rolę odegrała Potężna Gromadka, do której należeli m.in. Aleksandr Borodin, Cezar Cui i Nikołaj Rimski-Korsakow.
Edward Grieg stworzył norweski styl narodowy.
Polską szkołę narodową reprezentowali Fryderyk Chopin i Stanisław Moniuszko.
Popularna stała się idea muzyki programowej, czyli takiej, która wyraża treści pozamuzyczne . Z inicjacji pozamuzycznych powstawały takie formy jak poemat symfoniczny i symfonia Instrumentalna.

Utwory, kture zapamientam autorzy, tytuly - w tym nikt Ci nie pomoże bo nikt prócz Ciebie nie wie jakich żeście tam na lekcjach utworów słuchali lub też o jakich na lekcji było mówione.

Określenia najlepiej oddające nastrój muzyki utworu "Wieczór nad jeziorem":
tempo - umiarkowane, wolne;
dynamika - średnio cicha, cicha i bardzo cicha;
nastrój - spokojny, liryczny, delikatny, senny, romantyczny

Ćwiczenia z muzyki "Gra Muzyka"Klasa 1 gimnazjum NoWa ErA - tutaj prawdopodobieństwo, że ktoś Ci to rozwiąże jest bardzo małe a wzrasta do 99% jeśli podasz treść owych zadań.

Poza tym polecam wcisnąć na klawiaturze kombinację klawiszy ctrl + shift oraz odwiedzić następujące strony: http://so.pwn.pl/ i http://sjp.pwn.pl/

23 3 23