Odpowiedzi

2010-03-11T20:07:54+01:00
DZIEŃ 1

Zbiórka przed szkołą i wyjazd z Poznania o godz. 06:00. Przejazd do Częstochowy. Wejście na Jasną Górę i zwiedzanie Klasztoru. Przejazd do Ojcowa:

o Punkt widokowy Pieskowa Skała
o Szlak „Orlich Gniazd”
o Wejście na teren Ojcowskiego Parku Narodowego – Jaskinia Łokietka

Przejazd do Wieliczki. Zwiedzanie Kopalni Soli z przewodnikiem. Przejazd do Krakowa. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Spacer wieczorny po starówce. Nocleg.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Zwiedzanie Krakowa z przewodnikiem: Cmentarz Żydowski wraz z Synagogą, Ratusz, Bożnica Wysoka, Stara Bożnica – Muzeum Judaistyczne, stare miasto z Kościołem Mariackim, Sukiennice, Muzeum Malarstwa, Uniwersytet Jagielloński. Obiadokolacja. Jeśli wystarczy sił spacer nad Wisłą. Nocleg.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Dalszy ciąg zwiedzania Krakowa: Wawel z komnatami, Katedra, Smocza Jama. Czas wolny na starówce. Fakultatywnie do wyboru zwiedzanie Oświęcimia, albo przepłynięcie łodziami w sztolni w Tarnowskich Górach. Obiad. Przyjazd do Poznania (pod szkołę) przewiduje się na godz. 23:30.Wyżyna Krakowsko – Częstochowska – to bardzo urozmaicony obszar naszego kraju. Ciekawa fauna i flora – osobliwości, które możemy podziwiać w okolicy Ojcowa, interesujące obiekty, takie jak sztolnie w Tarnowskich Górach, a także bardzo piękne i ważne historycznie miasta jak Częstochowa i Kraków.

Kraków – magiczne miasto. Zwane pieszczotliwie „zagłębiem krajoznawczym” posiada ogromną liczbę dobrze zachowanych obiektów zabytkowych o wysokiej wartości historycznej i artystycznej. Było to jedno z pierwszych miast wraz z Wieliczką wpisane na światową listę UNESCO. Ważnym dopełnieniem atrakcyjności Krakowa są liczne muzea.

W CENIE:

* przejazd autokarem turystycznym
* 2 noclegi w Krakowie, pok. 2, 3 i 4 os.
* 2 śniadania, 3 obiadokolacje
* opieka pilota
* przewodnik miejscowy 2 dni
* 3 (35 os.) i 4 (42 os.) opiekunów gratis
* wstępy (podkreślone)UWAGA:

* kolejność zwiedzania dowolna
* ubezpieczenie NNW płatne dodatkowo
* same wstępy wynoszą 45 zł./os. (w cenie)
* cena obowiązuje przy podanej poniżej minimalnej liczbie uczestników
* wejście na Wawel musi nastąpić w terminie: 01.10-31.05 w niedzielę, a w terminie: 01.06-30.09 w środę.CENA WYCIECZKI:35 uczestników – 295 zł. 42 uczestników – 270 zł.
1 5 1