Rozmawiasz z kolega o starych filmach( dawno nakreconych). Masz watpliwosci, czy dzisiaj warto je jeszcze ogladac. Zapisz wypowiedz, w ktorej wyrazisz swoja opinie. Mozesz wykorzystac podane sformulowania. ( watpie, nie jestem pewien, mam watpliwosci, chyba, moim zdaniem, sadze że.)

np. zacznijcie: Watpie czy warto ogladac stare filmy..... napiszcie z 5 zdan prosze...


2 zad. Ksiazka pozyczona z biblioteki bardzo ci sie podobala. Podziekuj pani bibliotekarce, ktora zachecila Cie do jej przeczytania. Podaj tytul ksiazki. Swoja wypowiedz uzasadnij....

3 zad. Dokoncz fragment wiersza, uzywajac wlasnych slow . Nie cytuj.

Ksiazko, uczynilas, co moglas,
bym zrozumialaProsze zrobcie jak umiecie mam to na jutro:)

2

Odpowiedzi

2010-03-11T19:54:13+01:00
1)Wątpie czy warto oglądać stare fillmy,gdyż dla naszego pokolenia są już mało atrakcyjne. Ze zwględu na poziom obecneej produkcji filmowej uważam, że stare filmy nie zaspokoją oczekiwań wspólczesnego odbiorcy. Ponad to dawny język jakiego używano w filmach może być niezrozumiały. Według mnie stare filmy nie mają szans dotarcia do szerokiego grona odbiorców. Jednak jeśli któryś ze starych filmow jest niezwykle interesujący, a krtytcy i znawcy uznaja, że młodzież powinna oglądać produkcje o takiej tematyce, powinno sie nakręcić współczesną wersję.
2) Chcialam Pani bardzo serdecznie podziękować za polecenie mi książki pt." Księżyc Myśliwego". Miała Pani rację mówiąc, że jest warta przeczytania. Pochlonełam ją w ciągu jednego wieczoru. Najbardziej podobalo mi się to, że jej wontek jest zrozumiały a akcja ciągle nabierała tempa. Jeszcze raz bardzo Pani dziękuje.
3) ksiażko, uczyniłaś, co mogłaś, bym sie do Ciebie przekonal. Chodź byłaem do Ciebie wrogo nastawiony swoją treścią dałaś mi do zrozumienia, że jestem w błedzie.
1 5 1
Najlepsza Odpowiedź!
  • Użytkownik Zadane
2010-03-11T19:57:20+01:00
1. Myślę, że warto oglądać stare filmy. Są kopalnią wiedzy o dawniejszych czasach. To z filmów dowiadujemy się o sposobie ubierania dawnych gwiazd, śmiejemy się z np. ich wysokich fryzur. Widzimy w nich zupełnie inny obraz szkoły - dawniejszej i teraźniejszej. Stykamy się z zanikającą kulturą osobistą. Uważam, że są wartościowe i pożyteczne.

2. Bardzo dziękuję za pomoc w wybraniu odpowiedniej książki dla mnie. Książka, którą Pani mi poleciła, zaciekawiła mnie już od pierwszej strony. Nosi tytuł ''Amy na czacie''. Spodobała mi się, gdyż w bardzo realistyczny sposób przedstawia nierozważne zachowania pewnej dziewczyny imieniem Amy, w Internecie. Przedstawione są w niej przyczyny i skutki poznania nowego ''przyjaciela'', który okazał się być okrutnym człowiekiem. Dzięki niej, uświadomiłam sobie, że codziennie narażam się na wiele niebezpieczeństw, będąc w sieci.

3. Książko, uczyniłaś, co mogłaś, bym zrozumiała to zadanie. Bardzo mi pomogłaś. Następnym razem pewnie znowu szóstkę dostanę.
1 5 1