Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-11T19:55:32+01:00
W zagubionej oazie, gdzieś na Saharze mieszkało małe plemię, które czciło ziemskie bóstwa - żywioły. Któregoś dnia zerwała się straszna burza piaskowa. Właśnie wtedy w podróży było kilku mieszkańców wioski i miejscowy alchemik.
Próbowali oni schronić się za wielką wydmą, aby uniknąć niebezpieczeństwa. Złożyli w ofierze jedno ze zwierząt podróżnych i błagali bogów o przebaczenie za grzechy. Kiedy burza minęła alchemik postanowił podziękować żywiołom. Idąc na szczyt wydmy zauważył kobietę w bieli , która się do niego uśmiechnęła. Podszedł do niej i zapytał o imię. Kobieta milczała dalej się uśmiechając. Wyciągnęła dłonie, na których spoczywał jakiś biały materiał. Mężczyzna wziął od niej owy dar. Kobieta zniknęła z podmuchem wschodniego wiatru. Alchemik schował podarunek do kieszeni swego płaszcza. Gdy wrócił zaczął badać z czego zrobiona jest ta rzecz. Otrzymaną wiedzę wykorzystał w produkcji papieru, albowiem tak nazwał owy dar. Z czasem jego plemię gromadziło coraz więcej białych pasków i używało ich do zapisywania swojej historii. Gdy jeden z podróżników wyjechał na poszukiwanie innej oazy spotkał morskich kupców, którzy zbłądzili. Obiecali, że zawiozą go do pięknych miast, jeśli zaprowadzi ich do kurortu. Wędrowiec tak zachęcony poszedł z nimi. Chciał być sławny dzięki papierowi.
Po kilku latach w dalekim kraju zaczęto papier oprawiać w skórę i nazwano to książką. Z czasem coraz bardziej rozwijano jej formę, a wszyscy zapomnieli o starym plemieniu.Jest to najbardziej znany mit nie wiem o co ty sie martwisz;) jakby co to to jest moj mit z ściągi :PP troche zmieniony.


angela95332009 jak niewierzysz;):D
Konto brata
2010-03-11T20:05:30+01:00
Dawno dawno temu Prometeusz postanowil stworzyć człowieka. Ulepił go z gliny,tchal w niego dusze. Tak oto powstali ludzie. Byli oni jednak słabi,nie potrafili radzic sobie na Ziemi. Prometeusz bardzo kochal ludzi,toteż aby ułatwić im życie wymyślił podstępny plan. Miał zamiar udać się na Olimp i wykraść bogom tajemnicze zwoje,o których głoszono,że mają magiczną moc. Tytan udał się więc na Górę,aby zdobyć dla ludzi przepustkę do lepszego,nowego życia. Dzięki nieuwadze bogów Prometeuszowi udało się wykraść owe tajemnicze zwoje. Przekazał je ludziom. Dzięki tym zwojom ludzie w magiczny sposób poznali litery i nauczyli się pisać. Chcieli oni podziękować tytanowi za tę umiejętność,toteż spisalii jego dzieje i osiągnięcia na papierze,który oprawili w skóry zwierząt. tak powstala pierwsza książka.to jest w wielkim skrócie. rozwiń to sobie..:) mam nadzieje,ze na coś się przyda.