pomocy ;)

1 .W dzisiejszych czasach jest nam samym bardzo ciężko wyobrazić sobie świat bez pieniędzy. Dlaczego tak jest???

2. Dlaczego pieniądz jest źródłem zła???

3. Pieniądz wyłonił się spośród wielu towarów jako towar szczególny. Najpierw był handel wymienny, czyli towar za towar, produkt za produkt. Co było potem, dlaczego handel wyminny przeszedł do historii??

4. Gdzie i w jaki sposób produkowane są dziś pieniądze, kto pilnuje by przebiegało to zgodnie z prawem? Dlaczego tak ważna jest kontrola produkcji nowych pieniędzy???

5. W Polsce wydano papierowe pieniądze 16 sierpnia 1794 roku w Warszawie, gdzie trwała insurekcja Kościuszkowska, w czasie oblężenia miasta przez wojska rosyjskie za sprawą Rady Najwyższej Narodowej. Co to zmieniło w obrocie handlowym, ułatwiło go, czy może nie? ?

6. Na wszystkich biletach figurował rok 1794 jako data emisji, oraz symbole wolności z wizerunkiem pogoni i orła. Dlaczego takie symbole tu się znalazły???

7. opisz zdanie na temat stosunku i wpływu pieniędzy na współczesnego człowieka..

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-12T16:10:38+01:00
2. Jeśli chodzi o pieniądze, istnieje wiele przekonań i uprzedzeń które utrudniają obiektywne spojrzenie na ten temat. Nie da się także ukryć, że pieniądze często wzbudzają emocje – im większe pieniądze, tym większe emocje one generują. Z jednej strony chcielibyśmy mieć ich jak najwięcej, żeby nie musieć nigdy pracować, i/albo mieć wszystko, co tylko sobie zamarzymy. Z drugiej jednak strony często napotykamy wewnętrzny opór i niechęć do posiadania wielkich pieniędzy.
Pieniądze można porównać do dynamitu – użyty w dobrej intencji służy ludziom, źle użyty może siać spustoszenie. Nadmiar pieniędzy, podobnie jak ich brak, może powodować wiele zła. Brak pieniędzy jest źródłem kłótni, nieporozumień, nerwic, depresji, itp. Nadmiar pieniędzy może z kolei prowadzić do niczym niepohamowanego konsumpcjonizmu, życia “na pokaz”, pogardy dla ludzi o “niższym stanie posiadania”.
Jest to jednak kwestia indywidualna – każdy człowiek zareaguje inaczej na te sytuacje i każdy będzie starał się inaczej rozwiązać napotykane problemy. Można więc powiedzieć, że to nie pieniądze są źródłem zła, tylko człowiek, który tymi pieniędzmi rozporządza.