Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-12T00:00:32+01:00
[akapit] Drodzy kosmici.Podejrzewam, że nie chcecie zobaczyć naszej planety, bo boicie się tego,co tu spotkacie. Otuż zapewniam was nie macie się czego bać.
[akapit] Na Ziemi klimat jest barzdzo różnorodny: z jednej strony naszej planety ciągle biały puch, z drugiej ciągle parno. My -ludzie mieszkaący w Europie wyróżniamy 4 pory roku. Zimę, gdy pada śnieg, wszystko wygląda tak samo,jest głucho i ponuro. Noce są bardzo zimne,a w dzień -jeśli już ktoś wyszedł na dwór- to trzęsie się z zimna. Wiosną wszystko zaczyna budzić się do życia. Z ciepłych krajów przylatują ptaki. Uśpione rośliny zaczynają wypuszczać pierwsze pąki, a my nie posiadamy się ze szczęscia, że znów możemycieszyć się na ogół ciepłym klimatem naszej planety. Latem jezdzimy na wakacje aby odpocząć. Jedni wolą popływać w morzu lub poopalać się na prażącej plaży inni zaś wolą bardziej aktywny odpoczynek np. chodzenie po górach czy zwiedzanie różnego typu zabytków.Jesienią znów odlatją ptaki by powrócić do nas wiosną. Z drzew opadają liście robi się coraz zimniej,a my marzymy o tym aby ta zima się już skończyła. I tak w kółko jedna pora roku się kończy druga zaczyna...
[akapit] Jak pewnie się już wcześniej dowiedziekiście na Ziemi jest bardzo dużo roślin. Oprucz drzew may rówmież kwiaty, trawy i glony. Są dwie podstawowe grupy drzew: iglaste i liściaste. Choinki rosną w większych skupiskach w lesie lub pojedynczo np.przy drodze. Drzewa liściaste rosną w parkach czy sadach-w zależności od rodzaju. Kwiaty służą nam przedewszystkim do upiękrzania i tak pięknej już planety. Wykorzystujemy również jako prezent dla drugiej osoby. Glony to rośliny rosnące w wodzie np. w akwarium.
[akapit] Zwierzęta mogą być różne. Od wielbłądów żyjących na pustyni po niedzwiedzie polarne przyzwyczajone do wiecznego mrozu. My Europejczycy chodujemy najczęściej zwierzęta domowe typu psy czy koty. Nie są one wyjątkowo grożne i szybko się osfajają. Mówię wam warto je zobaczyć z pewnością by was polubiły.
[akapit] Nie bjcie się do nas przyjechać. Mamy nadzieję, że po tym co przeczytaliście przełamiecie tę barierę i odwiedzicie nas.
Pozdrawiamy i zapraszamy
Ziemianie

SPRAWDZ CZY NIE MA BŁĘDÓW ORT. I INT. !!!
35 4 35