Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-11T21:38:59+01:00
Świat pozbawiony piękna ogrodów byłby uboższy, gdyż ogrody, a w szczególności ich piękno dają wiele radości dla ludzkiego oka i dużo piękna światu .
Każdy z nas lubi niezależnie od pory roku pójść do ogrodu, usiąść sobie na ławeczce i poprawić swoje samopoczucie, zrelaksować oczy, patrząc na kwiaty, poczuć ich zapach i zamknąć się w '' swoim świecie '' . Jesienią - kolorowe liście spadające z drzew cieszą nasze oczy, zimą - czujemy odpowiedzialność za naszych podopiecznych, a mianowicie - kwiaty, wiosną - cała przyroda budzi się do życia, latem - piękno ogrodów należy do nas . Szczęściem dla ludzi jest fakt, gdy w swoich ogrodach mają drzewa i krzewy owocowe, wtedy mogą dogłębnie delektować się radością posiadania ogrodu . Gdyby nie było na świecie ogrodów, czy świat byłby mniej weselszy ? Otóż tak. Każde dziecko lubi wybrać się na spacer do ogrodu lub pobawić się w nim, szczególnie, gdy jest ładna pogoda. Ile radości dzieciom daje zbieranie kwiatów lub zabawa w ogrodzie, w którym unosi się piękna woń kwiatów i świeżego powietrza ? Nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy . Starsi ludzie również potrzebują na świecie ogrodów . Czemu często spotykamy się z sytuacją, że np. nasz dziadek lub babcia jedzie do sanatorium i po powrocie opowiada o pięknym ogrodzie przed ośrodkiem ? Ogrody są specjalnie tam zasadzane bo posiadają nawet działania lecznicze. Ludzie częściej wychodzą z domów i wolą przebywać na świeżym powietrzu, poprawia się ich samopoczucie, jest w nich więcej energii i nabierają chęci do życia.
Bardzo dużo jest argumentów w tej sprawie i zawsze będę po stronie tego, że świat pozbawiony piękna ogrodów byłby uboższy.


nie miałam weny, więc jak za krótkie to jest to srx .. pzdr ;-*
4 2 4