Kto mi sprawdzi moje wypociny. Temat: Wygłoś przemówienie na temat państwa i władzy w renesansie. Ostrzegam, że poziom beznadziejności pracy, całkiem wysoki.
Szanowni zebrani!
Chciałbym dzisiaj poruszyć tematy, które powinny być ważne dla każdego Polaka. Wszyscy zastanawiamy się nad naszym państwem , nad moralnością ludzi, którzy w nim panują oraz nad tym, za co tą ojczyznę można kochać. Niewątpliwie źle się dzieje w Rzeczypospolitej, na co pragnę zwrócić dzisiaj uwagę!
Zadaje sobie pytanie jakimi wartościami kieruje się nasz władca oraz poselstwo, któremu niegdyś zaufaliśmy. Pragnę ich zapytać: czy ciągłe kłótnie między królem a posłami nie świadczą o braku rozsądku? Wszystkim powinno zależeć na dobru naszego państwa, a to można osiągnąć jedynie poprzez współpracę. Wasze przekupstwo świadczy o chciwości, a czy nie powinniście być skromni i oddani państwu? Prawo stanowicie z myślą o sobie, a nie o nas, co jest ewidentnym wyrazem egoizmu i braku odpowiedzialności! Władca powinien być jednak uczciwy, a własne korzyści powinien stawiać na ostatnim miejscu. Rozwiązłe wasze obyczaje świadczą o braku jakichkolwiek cnót, zaś brak zainteresowania sprawami państwa- patriotyzmu. Chciwość, egoizm, rozwiązłe obyczaje i hipokryzja. Są cechy, za które powinniście się wstydzić. Dajcie chociaż jeden dowód swojej prawdomówności i uczciwości, a ponad wszystko wykażcie, że zależy wam na ojczyźnie, aby odzyskać chociaż część naszego zaufania.
A wy rodacy zastanówcie się, czy możemy w dalszym ciągu akceptować takie rządy, które przynoszą wstyd naszej ojczyźnie. Jeżeli zaś nie chcecie zrobić tego dla państwa, zróbcie to dla siebie, bo takie postępowanie poselstwa z pewnością doprowadzą do upadku Rzeczpospolitej.

Jakoś to wszystko beznadziejnie brzmi. Jak ktoś ma jakąś fajną propozycję kosmetyki to bardzo dizękuje. Pozdrawiam.

2

Odpowiedzi

  • Użytkownik Zadane
2010-03-11T22:12:50+01:00
Beznadziejnie? Moim zdaniem dobrze jest tylko przydałoby się troszke niektóre zdania porozwijać i tak to chyba dobrze ;)))
1 3 1
2010-03-11T22:18:11+01:00
Po pierwsze to za co bije moja poani od polskiego ;p. Nie pisz zwrotów typu Chciałbym dzisiaj poruszyć tematy... Po prostu poryszasz ten temat!. Po drugie nie wymawiaj się w imieniu zebranych, tylko dziel się swoimi reflaksjami. Nie pisz że chciałbyś zapytać, po prostu pytaj! Rozwiązłe wasze obyczaje - co to za zwrot? Wypowiadasz się na temat wszystkich? Ci któży nie sa rozwięźli, mogą czyć się urażeni. Po co takie katastroficzne zakończenie? Powinieneś zachęcić ludzi np. do głosowania itp.

P.S. Czemu zakładasz, że władca jest nieuczciwy? Wymień jego plusy i minusy.

Ja mam tyle do powiedzenia w tej sprawie :)
1 5 1