Odpowiedzi

2010-03-11T23:18:38+01:00
Ojciec jest dobry i milosierny. Traktuje swoich synów z wyrozumialoscia i dobrocia. Ufa im. Natomiast syn marnotrawny nadużywa miłości ojca. Zależy mu tylko na pieniądzach i latwym życiu, dlatego prosi tatę, zeby dal mu czesc majatku. Ojciec przypomina Boga: wspanialego, wyrozumialego Ojca, bo jest kochajacy i przebacza kazdemu kto szczerze zaluje. Natomiast syn marnotrawny przypominia grzesznika, ktory oddalil sie od Boga i nie chcial miec z nim nic wspolnego do czasu, kiedy przydarzylo mu sie cos zlego. Starszy syn przypomina dobrego czlowieka, ktory podaza za Bogiem, ufa Mu i wypełnia Jego wolę.
Jezus probuje nam przez ta przypowiesc powiedziec, ze warto się nawracac. Mowi, ze Bog nigdy nas nie odtraci i bedzie sie zawsze cieszyl z powrotu grzesznika. Jedynym warunkiem jest szczery, prawdziwy żal za grzechy.
36 3 36
2010-03-11T23:45:11+01:00
1) Charakterystyka postaci
Syn marnotrawny odchodzi od ojca i zabiera ze sobą pieniądze, jednak gdy pieniądze mu sie koncza wraca do ojca i prosi o przebaczenie. Ojciec mu wybacza i urządza ucztę na jego czesc.

2) Kogo przypomina ojciec, syn marnotrawny i starszy syn i dlaczego???
Ojciec to Bóg gdyz wybacza on wszystkim grzesznikom którzy do niego wracaja.
Syn marnotrawny to nawrócony grzesznik.
Starszy syn to niby człowiek wierzący który jednak myśli że wszystko mu się należy za to ze jest posłuszny Bogu

3) Co jezus nam mowi w tej przypowiesci
Mówi że kazdy nawrocony grzesznik jest dla Boga wazniejszy niz normalny czlowiek ktory przestrzega jego przykazan i oczekuje nagrody unoszac sie pycha
14 3 14