Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-12T15:09:14+01:00
Dzień 1:
Wyjazd z Polski w godzinach nocnych / porannych. Przejazd autokarem do Włoch.
Zakwaterowanie w hotelu. Odpoczynek i aklimatyzacja.
Dzień 2: Folgarida
Folgarida jest jednym z bardziej rozpoznawalnych ośrodków narciarskich w regionie Val di Sole. Jest znana ze swoich stoków i nowoczesnych wyciągów, które połączone z Marillevą oraz Madonną di Campiglio, tworzą największy region narciarski Val di Sole.
Łącznie oddano tu do dyspozycji narciarzy ponad 100 km tras z widokiem na majestatyczne Dolomity Brenta. Trasy połączone są 46 wyciągami, z czego 26 znajduje się na terenie Folgarida - Marilleva. Region ten jest szczególnie polecany na spędzenie rodzinnych wakacji, bowiem większą część nartostrad stanowią łagodne zbocza, idealne dla dzieci i początkujących narciarzy.

Na szczególną uwagę zasługuje także czarna trasa z Folgaridy, na której w 1999 roku odbywały się mistrzostwa świata ISF Snowboard oraz liczne zawody snowboardowe w ramach Trofeo Topolino. Trasa o długości prawie 2 km z różnicą wysokości ponad 550 metrów na końcowym odcinku jest oświetlana, co gwarantuje także wieczorną rozrywkę na śniegu.
zobacz powiększenie
Dzień 3: Marilleva
Stacja narciarska Marilleva położona w sercu Val di Sole, jest rajem dla zimowego wypoczynku. Zlokalizowana jest na dwóch poziomach: na wysokości 900 m n.p.m. leży Marilleva 900, natomiast 500 metrów wyżej położona jest Marilleva 1400, skąd startują wszystkie wyciągi w kierunku Folgaridy i Madonny di Campiglio. Oba ośrodki połączone są ze sobą kolejką gondolową.

Snowboardzistów na pewno zainteresuje znany snowpark "Val Panciana" gdzie co roku odbywają się międzynarodowe zawody o puchar "Trofeo Topolino". Usytuowany jest on na wysokości 2300 m n.p.m., posiada tor do boardercrossu i nowoczesny half pipe.
W przerwie między zjazdami warto zajrzeć do jednej z licznych górskich knajpek i restauracji, w których przywita Państwa włoska spontaniczność, a wyśmienita oferta gastronomiczna będzie miłym uzupełnieniem pełnego wrażeń dnia.

1 5 1