Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-12T14:37:26+01:00
Ván Petrovich Pavlov (1849-1936)

Kim był Iwan Pawłow?


Rosyjski naukowiec Iwan Pietrowicz Pawłow urodził się w 1849 roku w Riazaniu, gdzie jego ojciec pracował jako kapłan wsi. W 1870 roku Iwan Pawłow porzucił karierę religijnych, dla których był przygotowanie i poszedł do nauki. Miał wielki wpływ na polu fizjologii poprzez badanie mechanizmów leżących u podstaw układu pokarmowego u ssaków.

W jego oryginalne prace w tej dziedzinie badań, Pawłow otrzymał Nagrodę Nobla w dziedzinie fizjologii lub medycyny w 1904 roku. By potem zwrócił się do studiowania prawa na powstawanie odruchów warunkowych, na temat której pracował aż do śmierci w 1936 roku. Jego odkrycia w tej dziedzinie utorował drogę do celu nauki zachowań.Pawłowa psów ślinotok


Choć Iwan Pawłow pracował odsłonić tajemnice układu pokarmowego, studiował także, jakie sygnały wywołane zjawiskami, takimi jak wydzielanie śliny. Gdy pies spotyka żywności, ślina zaczyna przelewać z gruczołów ślinowych znajduje się w tylnej części jego jamy ustnej. To śliny jest niezbędne w celu zapewnienia żywności łatwiejsze do przełknięcia. Płyn zawiera również enzymy, które rozkładają się niektóre związki chemiczne w żywności. U ludzi, na przykład, ślina zawiera enzym amylaza, skuteczne przetwórcy skrobi.

Pawłow został zainteresowanych studiowaniem odruchy, kiedy zobaczyłem, że psy drooled bez odpowiedniego bodźca. Chociaż nie jedzenie było widać, ślinę nadal dribbled. Okazało się, że psy reagują na płaszcze laboratorium. Za każdym razem psy były serwowane jedzenie, kto był żywności na sobie fartuch laboratoryjny. Dlatego też psy zareagowały tak, jak w przypadku żywności był w drodze, gdy ujrzeli fartuchu.

W serii eksperymentów, Pawłow następnie starał się dowiedzieć, w jaki sposób te zjawiska są ze sobą powiązane. Na przykład, uderzył dzwon kiedy psy były karmione. Jeżeli dzwon zabrzmiał w ścisłej współpracy z ich posiłek, psy nauczyły się skojarzyć dźwięk dzwonka z jedzeniem. Po pewnym czasie na sam dźwięk dzwonka, to odpowiedziała, ślinotok.
8 4 8