Jakie postawy wobec cudzego nieszczęścia ukazuje przypowieść o Niemiłosiernym Samarytaninie?

A to jest ta przypowieść:

Pewien człowiek szedł z Jeruzalem do Jerycha i został napadnięty przez zbójców, którzy nie tylko go okradli, ale też zadali rany i prawie umierającego zostawili na drodze. Przechodził tamtędy kapłan, zobaczył leżącego i poszedł dalej. Tak samo postąpił lewita (niższy kapłan żydowski). Trzeci był Samarytanin. Dodać należy, iż Samarytanie byli mieszkańcami Samarii, krainy leżącej na południe od Galilei i uważani byli przez Żydów za zdrajców i odstępców. Samarytanin wzruszył się losem nieszczęśnika, opatrzył jego rany, wsadził na bydlę, zawiózł do gospody i pielęgnował aż do następnego dnia. Później dał gospodarzowi dwa denary, by ten zajął się cierpiącym. Na końcu przypowieści Jezus rzekł:Idź, i ty czyń podobnie.

Proszę żeby wypowiedź była napisana w co najmniej 3 zdaniach.

2

Odpowiedzi

2010-03-12T15:07:56+01:00
Tak na marginesie: to jest przypowieść o Miłosiernym Samarytaninie a nie o niemilosiernym.

W tej przypowieści Samarytanin zmartwił się losem człowieka. Chociaż go nie znał, zabrał go na swojego zwierzaka i zawiózł do gospody, gdzie mu pomógł. Przypowieść ta pokazuje, że taki człowiek jest dobry, miły, przyjacielski, dobroduszny i jeszcze wiele cech możnabyłoby tu wymienić.
22 3 22
Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-12T15:19:17+01:00
Zbójcy zachowali się okrótnie wobec drugiego człowieka ,okradli go i zranili.Pierwszy kapłan przeszedł obojętnie wobec rannego ,nie zlitował sie i poszedł dalej .Drugi kapłan takze zachował sie lekcewatrząco wobec rannego i nie pomógł mu .Dopiero samarytanin zachował się miłosiernie i pomóg człowiekowi ,opatrzyłgo i zapłacił za niego wgospodzie.Samarytanin wykazał miłość do drógiego człowieka ,dobroduszność i troskę o jego dobro.Jezus każe nam abyśmy nie patrzyli na to kim jest ranny lecz na to co mu potrzeba i pomagali każdemu poszkodowanemu.
12 3 12