Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-12T17:27:02+01:00
Werter ucieka na wieś, aby zapomnieć o kłopotliwym uczuciu Eleonory. Ubierał się w błękitny frak, spodnie i żółtą kamizelkę. Był skryty, ponieważ pisał listy, w których łatwiej wyrazić własne uczucia. Lubił dzieci, jednak stronił od ludzi. Był typem samotnika. Spędzał dużo czasu z Lottą, mimo, że miała narzeczonego. Zapatrzony w swoje uczucia indywidualista. Skłonny do wzruszeń. Werter jest słaby psychicznie- popełnia samobójstwo. Jego przyczyną może być samotność, brak przyjaciela. Prosi Alberta o jak najlepszą opiekę nad Lottą. Na początku się przyjaźnili, później jednak Werter stał się pożądliwy. Przyroda dawała mu ukojenie. Sprzeciwiał się przesądom, nierówności klas. Kiedy spotyka go nieprzyjemność, wycofuje się z życia, rezygnuje. Miał poczucie bólu egzystencji- czuł się odrzucony, niezrozumiany, niechciany. Świat postrzega przez pryzmat marzeń i poezji. Na jego życie miały wpływ książki Homera i Osjana.

Kamizelka
Kamizelka jest tytułowym bohaterem powieści. To na niej skupiają się wydarzenia. Ona przedstawia losy małżeństwa. Pan to skromny urzędnik, żona udziela lekcji, a po godzinach zajmuje się szyciem. Żyją skromnie. Są kochającym małżeństwem. Kiedy mąż choruje, żona czuwa przy nim. Niestety, z jego zdrowiem jest coraz gorzej. Choroba nasila się. Żona spokojnie i czule pociesza męża, dodając mu otuchy. Kiedy mąż wie, że jest źle, postanawia pprzesuwać sprzączkę ściągacza, by żona się o tym nie dowiedziała. Nie wiedział jednak, że żona aby dodać mężowi otuchy i pokazać mu, że jest z nim lepiej, robiła po kryjomu to samo- przesuwała pasek kamizelki/
Mimo, że prawda w świecie kłamstwa może zdziałać wiele szkody, w tym wypadku kłamstwo było uzasadnione. Małżonkowi robili to z miłości, gdyż nie chcieli patrzeć na swoje wzajemne cierpienie. Robili to, gdyż byli bardzo sobie bliscy i bardzo im na sobie zależało.
9 2 9