1.W życiu potrzebne są ideały. Wyraź własne zdanie napisz kto dla cb jest ideałem.


2. Opisz jeden z cudów świata (Himalaje, Mount Everest)
Jakie jeszcze w Polsce można jeszcze zaliczyć do cudów?

PS. to jest zadanie mojego brata i w 2 chodzi chyba o cuda świata współczesnego.

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-12T19:18:17+01:00
1. Myślę, że osoba, która zasługuje na szacunek innych ludzi powinna być przede wszystkim człowiekiem dobrym. Dla mnie kimś takim, ideałem, jest Jan Paweł II.
Karol Wojtyła był mężczyzną prawym oraz uczciwym. Często przemawiał do ludzi i umiał porozumieć się z młodzieżą. Zwiedził wiele krajów, był osobą wybitnie uzdolnioną; znał ponad 20 języków obcych. Nigdy nie narzucał innym swojego zdania i szanował decyzje innych. Jednak Karol Wojtyła nie był tylko zwykłym człowiekiem. Stał się papieżem dzięki temu, że miał wielu zwolenników, że znał się na ludziach i przebaczał. Zawsze. Nigdy nie skazywał nikogo na potępienie. Bronił wszystkich- nawet tych złych, którzy go krzywdzili, bo głęboko wierzył, że każdy człowiek ma w sobie dobro.
Sądzę, że Jan Paweł II zasługuje na powszechny szacunek. Dla mnie jest osobą, która umiała powiedzieć co jest dobre, a co złe, a nadto wybrańcem losu, który dzięki swojej sile przebicia postawił na nogi niejednego człowieka.
Moim zdaniem każdy powinien mieć ideał, osobę, do której będzie dążył i starał się być takim samym człowiekiem.

2. Himalaje to najwyższy łańcuch górski na Ziemi. Łańcuch Himalajów położony jest w południowej Azji. Na ponad 2,5 tys. km długości i około 250 km szerokości. Rozciąga się na terenach należących do Pakistanu, Indii, Chin , Nepalu i Bhutanu. Najwyższy szczyt to Mount Everest o wysokości 8848 m n.p.m. Himalaje składają się z trzech głównych pasm: Wielkie Himalaje, Małe Himalaje i Siwalik. Himalaje oddzielają Nizinę Hindustańską od Wyżyny Tybetańskiej.
Południowe stoki gór są pod wpływem oddziaływania okresowo wiejących wiatrów – monsunów. W lecie występują tu obfite opady. Wysoko w górach mrozy przekraczają -25 °C w lecie, a zimą temperatura spada do -40 °C. U podnóża gór ciągną się suche sawanny i lasy iglaste.
Największymi, polskimi zdobywcami Himalajów byli Krzysztof Wielicki i Leszek Cichy.

Do cudów polskich można zaliczyć m.in:
Malbork (Zamek Krzyżacki)
Łebę (ruchome wydmy w Słowińskim Parku Narodowym)
Arkadię pod Łowiczem (słynny park sentymentalny)
Góry Stołowe (skalny labirynt)
Morskie Oko (owiane legendami górskie jezioro)
Wieliczkę (kopalnia soli)
Wodospad Siklawa (największy wodospad w Tatrach)

Mam nadzieję, że pomogłam :)