Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-12T16:06:40+01:00
Pewnego dnia Adaś szedł za opryszkiem po mokradłach , aby zobaczyć gdzie mieszka . Skradał się za nim po cichu , lecz i tak musiał zaczekać bo byłby zauważony . Gdy Adaś usłyszał , że zbój jest już w domu podszedł , wszedł na drzewo i patrzył . Po chwili poczuł się senny , więc zszedł na dół i poszedł spać do opuszczonej budy . Niestety został zauważony przez psy , i tak wiec został złapany . Opryszkowie kazali mu napisać list , w którym miał napisać Gąsowskim , że nic mu nie jest . Zbóje chcieli dowiedzieć się po co Adaś ich śledził , a że nie chciał powiedzieć , drugiego dnia wtrącili go do piwnicy.
Adaś czuł się źle w tej piwnicy . Wszędzie czuł zapach stęchlizny . Po chwili zorientował się , że nie jest sam . W rogu piwnicy za beczką zauważył człowieka , zmizerniałego , wychudzonego . Adaś próbował się z nim porozumieć , i po chwili mu się udało . Dowiedział się od niego , że jest francuzem i , że znalazł list , który opisywał gdzie jest skarb . Dowiedział się także , że to francuz wynajął opryszków do pomocy , a ci go wtrącili do piwnicy . Adaś próbował się uwolnić , lecz mu to nie wychodziło. Po pewnym czasie przyszedł opiekun gospodarstwa i dał im jeść oraz pić . Adaś pomógł francuzowi i dał mu swoje mleko . Francuz grzecznie podziękował i poszedł spać . Następnego dnia była straszna burza z ulewą , i do piwnicy zaczęła wlatywać woda . Adaś i Francuz krzyczeli , wołali o pomoc . Jednak nikt nie przychodził . Po chwili jednak coś usłyszeli . Tak to ktoś nadchodził . Zaraz potem drzwi rozwaliły się pod wpływem mocnego walnięcia , a w nich ukazał się Staszek Burski .
Staszek pomógł Adasiowi i Francuzowi . Razem z obozem ich wynieśli . Adamowi pomagał Staszek , gdyż bolała go noga . Chłopiec poprosił Burskiego , aby poszedł do domu i znalazł dokumenty francuza . Powiedział też , że są schowane w wazonie na półce . Potem wszyscy poszli do łódki , i zaczęli płynąć do miejsca rozbicia obozu. Adaś zaczął wszystko opowiadać chłopakom . Wtem woda wywróciła łódkę do góry nogami i wszyscy wpadli do wody . Był też jeden chłopiec , który nie umiał pływać . Na szczęście pomógł mu francuz . Gdy wszyscy wyszli na brzeg , Adaś poprosił o jedzenie , gdyż był z Francuzem głodny .W razie jakiś błędów przepraszam . Tą lekturę czytałam po feriach , więc ją tak dokładnie nie pamiętam .
4 4 4