Odpowiedzi

2010-03-12T15:47:00+01:00
Zostałem wywołany do tablicy! Mógłbym co prawda udać, że nie dosłyszałem, mogłem nawet zrobić unik i iść na wagary... Ale nie zrobię tego. Bo ulubionym nauczycielom tego się nie robi. A że tym nauczycielem jest kolega Dariusz Chętkowski [ bo to on na swym blogu w notce-blotce z 8 stycznia, zatytułowanej „Uwiecznianie głupoty" napisał: „Czekam na reakcję łódzkich pedagogów, szczególnie Włodzisława Kuzitowicza"], to staję do odpowiedzi!
A idzie tu o głośne już wydarzenia, jakie miały miejsce w IV L.O. w Łodzi. Informowaliśmy o nich w naszym Portalu w dziale „Wydarzenia": notki „Dotkliwa kara" z 8 stycznia i „Karać należy zgodnie z prawem" z 13 stycznia. Dla przypomnienia zacytuję fragment informacji zamieszczonej za „Faktem": „ Pięciu uczniów IV LO w Łodzi ''ma z głowy'' bal studniówkowy. To ci, którzy w szkole obdarowali się puszkami piwa i butelkami wódki, a na koniec zrobili sobie zdjęcie i zamieścili je w internecie. [...] - Rada pedagogiczna była jednomyślna. Uczniowie będą mieć obniżoną ocenę ze sprawowania i zakaz udziału w studniówce - poinformowała wczoraj Katarzyna Felde, dyrektorka IV LO."
Kilka dni później „Gazeta Wyborcza" poinformowała, że otrzymała list, w którym czytelnik podający się za osobę z wykształceniem prawno-administracyjnym napisał: „Rada Pedagogiczna IV LO podjęła uchwałę, która nie ma mocy prawnej. Ani polskie prawo, a tym bardziej statut wyżej wymienionej szkoły nie przewidują takiej kary. W związku z tym rada nie może zabronić, a tym bardziej wyegzekwować dodatkowej kary dla uczniów za przyjście na studniówkę mimo zakazu...."
Dyrektorka IV LO Katarzyna Felde w rozmowie z "Gazetą" nie potrafiła wskazać podstawy prawnej dla zakazania uczniom wstępu na bal. Przyznała również, że takiej kary nie przewiduje statut szkoły: - Przewiduje upomnienie, naganę, wyrzucenie z klasy, a nawet ze szkoły, ale zakazu studniówkowego w nim nie ma.