Odpowiedzi

2010-03-12T17:19:38+01:00
Pewnego dnia Ania postanowiła zrobić dużo dobrego dla swojego otoczenia.
Obudziła się o 7:00 rano. Zjadła śniadanie i wzięła się do pracy. Najpierw zaczęła od swojego najbliższego otoczenia czyli od swojego domu. Posprzątała wszystkie pomieszczenia, oraz postawiła na miejscu starego kosza cztery inne kosze. Na jednym było napisane "Szkło" na drugim "Papier" na trzecim "Plastik" a na ostatnim-czwartym "Inne odpady". Poprosiła domowników o to, aby starali się poprawnie segregować śmieci i ruszyła dalej. Poprosiła mamę o pieniądze na nowe żarówki, które są energooszczędne. Mama z chęcią przeznaczyła pieniądze na tel cel. Dziewczyna wymieniła żarówki w całym domu.
Ania zaszyła się w pokoju do końca dnia. Przygotowywała materiały na apel do swojej szkoły, które właśnie ona miała przygotować, oraz zamierzała powtórzyć to także swojej rodzinie.
Była bardzo zdenerwowana, ale wszystko poszło po jej myśli.
Opowiadała swoim kolegom, koleżanką, ale także nieznajomym uczniom o tym że TRZEBA dokładnie zakręcać wodę, alby jej nie marnować, między innymi dlatego też że w niektórych krajach tej wody brakuje.
Namawiała aby na zakupy brać własną torebkę, aby nie trzeba było zaśmiecać środowiska torebkami foliowymi, które przez stulecia będą zalegać na Ziemi.
Przekonywała że jazda rowerem jest bardzo opłacalna, że ma bardzo dużo zalet. Po pierwsze ze względów zdrowotnych powinniśmy jeździć rowerem a po drugie to lepsze dla środowiska niż np. samochód.
Moglibyśmy wymieniać długo o czym Ania mówiła, aby młodzi ludzie pojęli czemu i jak powinniśmy dbać o środowisko i co nam grozi kiedy nie będziemy o nie dbać, ale chyba jej się udało, bo gdy uczniowie wracający po lekcjach już nie rzucali papierków po batonach na trawnik, ale szli do kosza. W domach koleżanki Ani wyłączały telewizor wychodząc z pokoju a ich rodzice większości uczniów zmienili żarówki, zakręcali wodę oraz segregowali śmieci.


Mam nadzieję że pomogłam :)