Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
  • Użytkownik Zadane
2010-03-12T16:03:59+01:00
Wojna totalna - wojna prowadzona wbrew wszelkim ograniczeniom prawnym i moralnym przy użyciu wszystkich sił ludzkich, materialnych i moralnych państwa w celu zniszczenia nie tylko sił zbrojnych przeciwnika, lecz także całego jego narodu wszystkimi dostępnymi środkami i metodami.

Proszę liczę na naj
71 2 71
2010-03-12T16:04:41+01:00
WOJNA TOTALNA jest to wojna, w której dla osiągnięcia celów stosuje się wszelkie środki i metody, a jej zwolennicy nie uznają ograniczeń prawnych i moralnych, odrzucają układy i konwencje międzynarodowe, które utrudniają osiągnięcie celów. W wojnie totalnej oddziałuje się nie tylko na siły zbrojne przeciwnika, lecz na cały naród. Teorię wojny totalnej wcieliły w m.in. życie Niemcy hitlerowskie.
Adolf Hitler uważał, że należy wyniszczyć całą Polskę. Nie tylko zagrabić i zniszczyć nasza ziemię, ale także wyniszczyć nasza kulturę, tradycje,język oraz wymordować wielkich uczonych, którzy mogliby podburzać naród do walki i sprawić ze nadzieja i chęć, aby żyć w niepodległym państwie ożyłyby i naród powstałby zbrojnie przeciw okupantowi. Zaplanował, że pozbawi nas naszej świadomości narodowej tak byśmy nie myśleli o tym żeby być Polakami. Uważał nas za gorszy naród.
58 2 58