Odpowiedzi

2010-03-12T16:32:30+01:00
Polacy pokładali wielkie nadzieje w napoleonie bonaparte ponieważ nie chcieli być pod rządami francuzów i chcieli odzyskać niepodległość.

Wiem że to mało ale powinno ci sie przydac ;)

3 3 3
Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-12T16:33:22+01:00
Napoleon Bonaparte był wielkim przywodca oraz najlepszym strategiem jego okresu dziejowego. Zaczał jako oficer w wojsku francuskiem potem w skutek zamachu przejał wladze we Fracji.
Uczynił on z niej potezne mocarstwo ktre liczylo sie na arenie miedzy narodowej. Swoja wielkosc zawdziecza wygranym bitwą przeciwko Austrii Prusa oraz Rosji. POlacy pokladali wielkie nadzieje w Napoleonie poniewaz widzieli w nim wyzwoliciela , człowieka ktory dzieki swoim dokonania szczegolnei militarnym moze doprowadzic do tego , ze panstwo polskie znowu zacznie istniec. Polacy bardzo ochoczo wsyepowali w szeregii armi napoleona i wraz z jego wojskiem walczyli z prusami austria oraz rosja. Dzieki zwyciestwą w tuch wojnach Bonaparte utworzył z dawnych ziem zaborczych austrii i prus krolestwo polksie. jednak napoleon nie wiazl sie z polakiami az tak bardzo oraz nie uzanwał ich za rownych partnerow poniewaz jednym z faktow moze byc to , ze polazy wowczas nie posiadali wlasnego panstwa. druga przyczyna moze byc to , ze mimo tego ze mieli bardzo duzy zapal do walki nei byli wystarczajaco przygotowani do wali nie byli wyszkoleni wedlugo nowej sztuki walki. Napoleon rowniez obiecaywał polaka duzo profitpw z tego tytulu ze polacy bede walczyc z nim w jego wojsku poniewaz on potrzebowal duzego licznego wojska do prowadzenia swoich wojen.
mysle ze pomoglem troche
pozdro
5 4 5