Odpowiedzi

  • Użytkownik Zadane
2010-03-12T16:39:59+01:00
Moim zdaniem na dzisiejsza mlodziez ma wielki wpływ Jan Paweł II. Wiele sie słyszy ze ktos jest Pokolenia JPII, Przykładem mozna sie posluzyc w kwietniu kiedy to mija co rok nastepna rocznica śmierci tego wielkiego Polaka gdy w pamiątkowym miejscu ( rynek, miejsce swiete) zjawiaja sie tlumy nie tylko doroslych ale i mlodziezy by oplakiwac smierc tegóż człowieka. Uwazam ze JP II przyczynia sie choc w małym stopniu rozwuju dzisiejszej mlodziezy. Mlodziez niejednokrotnie ma na opisach netowych o JP II
2 2 2
Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-12T16:48:27+01:00
Papież Jan Paweł II i młodzież. Zjawisko to miało niezwykłe formy i wymiary w czasie tego długiego pontyfikatu. Ojciec święty Jan Paweł II jako następca Piotra, prowadził nieustannie dialog z młodym człowiekiem. Prowadził go w każdej szerokości geograficznej. Podczas oficjalnych i nieoficjalnych spotkań wykorzystywał różne środki nowoczesnej techniki, aby poprzez nie dotrzeć do młodych, szukał kontaktu z młodzieżą gdziekolwiek był i jakąkolwiek posługę w tym czasie pełnił.

Można śmiało stwierdzić, że całe magisterium nauczania Jana Pawła II było przekazem nie tylko ewangelizacyjnym, ale także pedagogicznym. W swoich bardzo licznych homiliach, przemówieniach, dokumentach oficjalnych podejmował problematykę wychowawczą. Zwracał się do rodziców przypominając im o ich obowiązku wychowywania dzieci, do nauczycieli i wychowawców, do instytucji kościelnych i świeckich, apelował do młodzieży o podjęcie trudu pracy nad własnym życiem, charakterem i przyszłością. Ukazywał wartość wierności Bogu i człowiekowi. Każde spotkanie Jana Pawła II, a zwłaszcza z młodzieżą, to przykład autentycznego głoszenia Ewangelii. Jego autentyzm wiary i szczerość budziły wśród młodych entuzjazm, radość i zaufanie do Jego osoby. Wyzwalały w nich wiarę, pytanie o sens życia, moralność, a także o ich stosunek do wartości religijnych i nadprzyrodzonych.

3 3 3
2010-03-12T16:55:30+01:00
Jan Pawel II to wyjątkowy papież. Był ważnym człowiekim. Był największym przykładem dla młodzierzy i ludzi. Gdy zmarł ludzin opętał ból w sercach. To on byl we wszystkich panstwach na ziemii. nie bał się wyzwań. Ni bał się chrób i biedy. Mówił wszystkim, że to bóg jest ważny. Bardzo kocham papieża za jego mądrość słowa i za to że był taki a nie inny. Nie bał się wyzwań.
3 2 3