Odpowiedzi

2010-03-12T17:20:52+01:00
Grypa jest chorobą zakaźną. Do zakażenia dochodzi drogą kropelkową, czyli np przez kichanie. Wywołują ją wirusy grypy (RNA wirusy z rodziny Orthomyxoviridae) typu A B i C. Choroba ta objawia się bólem głowy, gorączką i bólem mięśni. Można jej zapobiegać poprzez unikanie kontaktów z osobami chorymi.
Najlepsza Odpowiedź!
  • Użytkownik Zadane
2010-03-12T17:24:31+01:00
Jest to ostra zakaźna choroba wirusowa przenosząca się drogą kropelkową. Wywołuje okresowe epidemie, głównie w okresie jesienno-zimowym. Czas wylęgania się wirusa (pojawienie się pierwszych objawów) określa na 1-3 dni.Jej objawami są wysoka gorączka, bóle głowy, mięśni i stawów oraz suchy kaszel i katar. W jej przebiegu często dochodzi do powikłań.
2010-03-12T18:09:48+01:00
Grypa to ostra choroba zakaźna układu oddechowego wywołana zakażeniem wirusem grypy.Grypa przenosi się pomiędzy ludźmi drogą kropelkową, a największa ilość zachorowań występuje podczas sezonowych epidemii.
W większości przypadków zachorowanie na grypę powoduje obłożną chorobę, w części przypadków mogą występować powikłania i zdarzają się też przypadki śmierci, szczególnie u dzieci, osób starszych i obciążonych innymi, dodatkowymi poważnymi chorobami. Występują 3 rodzaje wirusa grypy : A, B i C, w tym że A i B są przyczyną ciężkich zachorowań, które mogą osiągać rozmiary epidemii, natomiast typ C powoduje zachorowania o lżejszym przebiegu i nie wywołuje epidemii. Głównymi objawami grypy są:

-wysoka gorączka
-dreszcze
-bóle mięśniowe
-bóle głowy
-ból gardła i suchy kaszel
-uczucie wyczerpania i ogólnego rozbicia
-brak apetytu.
___________________________________________________________________
Zadanie zawiera dokładnie 5 zdań, wraz z przykładami.