Napisz sprawozdanie z uroczystości szkolnej. Skorzystaj z zamieszczonego planu. Rozpocznij od zaproponowanego fragmentu.

1. Odśpiewanie hymnu państwowego
2. Przemowa dyrektora szkoły ( powitanie gości, przypomnienie najważniejszych wydarzeń z historii szkoły i osiągnięć gimnazjalistów).
3.Program artystyczny przygotowany przez uczniów.
a) Montaż słowno-muzyczny ( przedstawienie sylwetek polskich noblistów)
b) Multimedialna prezentacja ( twórczośc laureatów literackiej nagrody nobla)
c)Wyastawa prac plastycznych ,,Poetycki świat Czesława Miłosza i Wiasławy Szymborskiej".
4. Odczytanie uczwały ( przez przewodniczącego Rady Miasta Terczewa) nadającej gimnazjum imię Noblistów polskich.
5.Przekazanie bibliotece szkolnej przez prezydenta miasta książek i albumów dotyczących polskich noblistów.
6.Odsłonięcie pamiątkowej tablicy poświęconej polskim laureatom Nagrody Nobla.
7.Odczytanie listu gratulującego od Wisławy Szymborskiej.
8. Przemówienie dyrektora szkoły ( podziękowanie gościom i społeczności szkolnej, zaproszenie na poczęstunek).


W środę 10 grudnia 2008r., w rocznicę śmierci Alfreda Nobla, w Gimnazjum nr2 w Terczewie odbyła się uroczystość nadania szkole imienia Noblistów Polskich. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością...
Proszę, żeby odpowiedź nie zawierała wypracowania,bo cała klasa będzie miała to samo.
Proszę napisać na priv wtedy podam e-maila.
Najpierw wyślij mi wypracowanie potem dodaj odpowiedź...

Czekam do jutra :)

3

Odpowiedzi

2010-03-12T18:01:27+01:00
W środę 10 grudnia 2008r., w rocznicę śmierci Alfreda Nobla, w Gimnazjum nr2 w Tczewie odbyła się uroczystość nadania szkole imienia Noblistów Polskich. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością przewodniczący Rady miasta Tczewa, Prezydent miasta i wiele innych osób.

Na początku został odśpiewany Hymn Polski. Była to jak zawsze przy takich okazjach uroczysta chwila.Następnie Pan dyrektor wygłosił mowę, w której zawarł przywitanie gości,przypomnienie najważniejszych wydarzeń z historii szkoły i osiągnięć gimnazjalistów. Potem oglądaliśmy program artystyczny przygotowany przez uczniów, który składał się na część słowno-muzyczną ( przedstawienie sylwetek polskich noblistów),prezentację multimedialną pt. twórczość laureatów literackiej nagrody nobla, oraz Wystawa prac plastycznych ,,Poetycki świat Czesława Miłosza i Wisławy Szymborskiej".
Kolejnym punktem programu było odczytanie uchwały nadającej gimnazjum imię Noblistów polskich. Zrobił to Przewodniczący Rady Miasta Tczewa. Po tym oświadczeniu pan Prezydent Tczewa przekazał szkolnej bibliotece książki i albumy dotyczące Polskich Noblistów. Następnie było odsłonięcie pamiątkowej tablicy poświęconej polskim laureatom Nagrody Nobla i odczytanie listu gratulującego od Wisławy Szymborskiej.
Na koniec Pan Dyrektor podziękował wszystkim za przybycie i zaprosił na poczęstunek.

Cała uroczystość bardzo mi się podobała i wywarła na mnie ogromne wrażenie. Była podniosła i patriotyczna. Myślę, że we wszystkich szkołach powinny odbywać się takie uroczystości.
389 4 389
2010-03-12T18:12:05+01:00
Sprawozdanie z uroczystości szkolnej
Pamiętając o obchodach tak ważnego dla wszystkich Polaków święta, jakim jest Święto Odzyskania Niepodległości w dniu 10 listopada 2005r. wraz z panią X.Y. przygotowałam uroczystość szkolną. Akademia odbyła się na sali gimnastycznej. Podczas przygotowania oprawy muzycznej wspomagała nas pani X.X., natomiast niektóre elementy wystroju sali wykonała pani Z.Z.
W przedstawieniu wzięli udział uczniowie klas III-VI. Wspomagał nas również chór szkolny. Uczniowie podeszli do występu bardzo poważnie, byli skupieni i stanęli na wysokości zadania. Myślę, że pomimo tak trudnego tematu, akademia mogła się podobać.
Moja praca skupiła się przede wszystkim na przygotowaniu scenariusza akademii, rozdaniu ról uczniom starszym ( z klas IV-VI ), kontroli i sugestii w sprawie sposobu wypowiadania poszczególnych kwestii oraz przygotowaniu strojów i rekwizytów.
87 3 87
2010-03-12T18:26:33+01:00
Odpowiedź musi być tutaj, bo (cytuję regulamin): "każdy musi miec do niej dostęp w miejscu i czasie przez siebie wybranym".


W środę 10 grudnia 2008r., w rocznicę śmierci Alfreda Nobla, w Gimnazjum nr2 w Terczewie odbyła się uroczystość nadania szkole imienia Noblistów Polskich. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością: prezydent i członkowie rady miasta, uczniowie, dyrekcja szkoły, nauczyciele oraz inni pracownicy gimnazjum.

Na początku został odśpiewany hymn państwowy – „Mazurek Dąbrowskiego”. Później wszyscy usiedli i dyrektor szkoły wygłosił przemowę: przywitał gości, przypomniał najważniejsze wydarzenia dla historii szkoły i wymienił część osiągnięć jej uczniów. Kończąc swoją mowę na scenę zaprosił gimnazjalistów, którzy przygotowali specjalnie z tej okazji program artystyczny. Uczniowie przedstawili polskich noblistów. Wymienili między innymi: Henryka Sienkiewicza, Marię Skłodowską-Curie i Wisławę Szymborską. Później przedstawiona została prezentacja zwycięzcy szkolnego konkursu. Była ona o twórczości i osiągnięciach polskich noblistów. Następnie odbyła się wystawa prac plastycznych „Poetycki świat Czesława Miłosza i Wisławy Szymborskiej. Wszyscy byli zdumieni talentem niektórych gimnazjalistów. Po tym programie przewodniczący Rady Miasta Terczewa - <wpisz imię i nazwisko> - odczytał uchwałę nadającą gimnazjum imię Noblistów polskich. Później prezydent miasta - <wpisz imię i nazwisko> - przekazał bibliotece szkolnej książki i albumy dotyczące polskich noblistów. Następnie odsłonięto pamiątkową tablicę i prezydent odczytał list gratulujący od Wisławy Szymborskiej. Na końcu przemówił dyrektor szkoły: podziękował gościom i społeczności szkolnej i zaprosił na poczęstunek przygotowany przez uczniów klasy IIIa.

Uważam, że uroczystość nadania szkole imienia Noblistów polskich udała się w stu procentach. Wszyscy uczniowie wyszli ze szkoły zadowoleni z siebie.
73 3 73