Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-12T18:40:47+01:00
Czy tradycyjne listy przetrwaja czy zastapie je e-maile?
Na to pytanie próbuje odpowiedzieć sobie wiele osób. Dzis w mojej pracy chcę przedstawic argumenty udawadniajace, że e-maile zastąpią kiedys listy.
Jednym z najważniejszych argumentów jest to, ze nasze społeczeństwo jest zabiegane i nie ma na nic czasu. Kiedys pisało sie listy do najblizysz, dzielono się swoimi wrażeniami, uczuciami. Ludzie mieli kiedys więcej czasu na pisanie długich listów. Teraz jest internet coraz więcej osób go ma w swoim domu. Ludziom o wiele wygodniej jest napisac krótki e-mail niż list. Wysyłanie poczta elektroniczna zajmuje o wiele mniej czasu niz pisanie ręcznie listów. Po napisaniu elektronicznej wiadomości wystarczy tylko kliknąć przycisk"wyślij" i odrazu dochodzi do odbiorcy. Napisany ręcznie list trzeba iść na pocztę wysłać, a do tego kupić znaczek. Wiadomosci pisane drogą internetową dochodzą szybciej. Na tradycyjny list musimy czekać długo, nieraz nawet tydzień.
Drugim argumentem jest to, że wysyłanie e-maliu nic nie kosztuje. Natomiast na list trzeba kupić znaczek. Aby wysłać e-mail nie trzeba nigdzie wychodzić. Wszystko ma się pod ręką. Kiedys jeśli chcieliśmy wysłąc komus wiadomosc, podzielic sie z kimś siadalismy do pisania listu. Najczęsciej zajmowało nam to dużo czasu. Później musielismy jeszcze czekac na to aż osoba do której pisalismy list odbierze go. teraz jesli chcemy cos powiedzieć siadamy do komputera i piszemy. Po krótkim czasie możemy juz dostać odpowiedz. jest to bardzo ważne gdy chcemy się z kimś barzdo szybko porozumieć.
Nasze społeczestwo coraz częściej korzysta z komputera. Gdy ma do wyboru zwykły list czy e-meil. Wybiera to drugie. Niestety tak sie dziję.
Według mnie tradycyjne listy zastapia e-maile. Jest to bardziej wygodniejsze i praktyczniejsze .


pozdro;d
4 4 4