Napisz opowiadanie pt.: Mój przyjaciel z Krakowa. Jakaś przygoda.
Użyj podanego słownictwa: NAGLE, wtem, W TYM CZASIE, NIEOCZEKIWANIE, zatem. Te wyrazy dużymi literami, muszą koniecznie wystąpić w opowiadaniu. Z góry dziękuję :D Daję naj. :P

2

Odpowiedzi

2010-03-12T20:50:25+01:00
Będę pisała jako dziewczyna
Mój przyjaciel z Krakowa
Kiedy nadeszły wakacje ,pojechałam do cioci na dwa tygodnie odpoczynku.Świetnie się bawiłam.Ciocia ma córkę (co chcesz może być że ma też syna) ,która jest w moim wieku,i ma na imię Agata.Zawsze rano wychodziłyśmy na pole,i odbijałyśmy piłkę.Pewnego słonecznego ranka,dołączyła do nas przyjaciółka Agaty, Zuzia,razem huśtałyśmy się na trzepaku.Nagle Zuzia spadła z trzepaka.Wtem zaczeła straszliwie płakać.Ja zostałam z dziewczynką ,a Agatka w tym czasie pobiegła po pomoc.
Na codzień odwiedzałyśmy Zuzę w szpitalu ,miała złamaną nogę i rękę.Lecz po miesiącu wyszła ze szpitala i znów mogłyśmy się bawić.Zostałyśmy przyjaciółkami.
Za ro Agata i Zuzia miały przyjechać do mnie.Miną rok szkolny ,nadeszły wakacje.Kiedy jadłam obiad,niespodziewanie zadzwonił dzwonek w moich drzwiach.Ujrzałam moje przyjaciółki.Były u mnie przez cały miesiąc,chodziłyśmy nad jezioro,jadłyśmy lody oraz wiele innych rzeczy.


Sory ale nie mogłąm nic wykombinować z zatem
prosze o najjjj...
6 4 6
2010-03-12T20:57:27+01:00
Nowa znajomość!

Jestem .......... . Mam 11 lat uwielbiam jeździć konno . Przed każdą przejażdżką każdy z jezdzców musi opożądzić swojego konia.Pół roku temu, będąc w stadninie poznałam/łem nową koleżankę/kolegę z krakowa.gdy czyściłam swojego wierzchowca podeszła do mnie Ania.
-czy mogę się przyjrzeć sięjak przygotowujesz do jazdy swojego konia-zapytała nieśmiało Ania
-naturalnie-odpowiedziałam/łem-jeśli chcesz to cię nauczę!
-to wspaniale-krzyknęła ania
-najpier musisz dokładnie wyczyścić konia, następnie nałożyć siodło i ogłowie. dla swojego bezpieczeństwa musisz pamiętać,że nie wolno stać bezpośrednio za koński zadem, gdyż koń może cię kopnąc.
Ania pomogła mi oporządzić konia,a potem sama rozpoczęła naukę jazdy konnej pod okiem instruktora.
Byłam/łem bardzo zadowolona, że poznałam Anie, której mogłam przekazać część swojej wiedzy . Służę jej pomocą zawsze, gdy oto mnie prosi. Ania to przyjażna i bardzo sympatyczna osoba. mamy wspólne zainteresowanie- jeździectwo. Do dzisiaj bardzo się przyjażnimy i razem jeździmy konno
1 1 1