Odpowiedzi

2010-03-12T18:56:14+01:00
Przeglądając ponownie pewne artykuły w Pinezce, które już kiedyś czytałam, zwróciłam uwagę na artykuł Kaliny Wojciechowskiej Ab ovo czyli symbolika jajka z kwietnia 2004 roku.
Przytaczam fragment tego artykułu:
Koncepcja powstania świata z jaja i na wzór jaja okazała się bardzo nośna i spotykana jest także w innych kulturach. Można ją odnaleźć np. w mitach pelasgijskich. Jeden z nich opowiada jak bogini Eurynome, która wyłoniła się z Chaosu, została zapłodniona przez węża Ofiona i przybrawszy postać gołębicy, zniosła jajo Świata. Wokół jaja owinął się Ofion, jajko pękło na dwie polowy i w ten sposób powstał świat.

Czytając to zrozumiałam, że to co pisała pani Wojciechowska, jest prawdą i można pokazać wszystkim, jak powstał świat.
Więc to nie jest mit. Ludzie już za czasów cesarza rzymskiego Gallienusa, w połowie III wieku wiedzieli, jak powstał świat. Być może poszło to w zapomnienie.
2010-03-12T19:03:15+01:00
Według mnie świat powstał dzięki kaprysowi.


Było ich trzech.Prócz nich nie było nic. NIe wiadomo było skąd przybyli ani kim są. MIeli jeden cel : stworzyc coś z niczego.
Zaczęli od słońca. Rozgrzali je, uformowali kulę i osadzili w środku. Później postanowili zrobic gwiazdy. Gdy świeciłu już nocą na niebie, Oni oglądając to co już stworzyli postanowili, że nadadzą im rolę.
Ponieważ jeden z nich uwielbiał marzyc postanowili, że gwiazdy będą spełniały marzenia. Te duże i te małe.
Następnie stworzyli planety zaczynając od najmniejszej.
Gdy powstał już wszechświat okazało się że jest pusty. Postanowili stworzyc maleńkich Księci którzy będą rządzic gwiazdami, decydowac o spełnianiu marzeń.
Gdy to zrobili stworzyli pół Boga pół człowieka i dali mu w ofierze Ziemię.
Po czym wyruszyli w dalszą podróż.
Pan postanowił stworzyc łąki i lasy,rzeki i jeziora,zwierzęta różnych gatunków.
Swoje królestwo miał w niebie.
Służyły mu anioły, lecz jeden z nich chciał przejąc władzę nad planetą.Został strącony do podziemi. Tam ma swoje królestwo.
Pan stworzył człowieka i przydzielił każdemu ze swoich aniołów jednego w opiekę.


Np :)
Mam nadzieję że pomogłam ;p
1 1 1