Odpowiedzi

2010-03-12T19:29:35+01:00
,,Dym" to powieść Marii Konopnickiej w której opowiada o pewnej matce i synu którzy mieszkali razem. Syn pracował w fabryce, a matka siedziała w domu i zawsze siedziała przy oknie wpatrując się w komin fabryki. Pewnego dnia syn wrócił z pracy bardzo głodny. Matka szybko oddała mu swoje jedzenie mówiąc że nie jest głodna. Syn posilił się. Matka była bardzo dobra dla swojego synka i zrobiłaby dla niego wszystko. Następnego dnia syn zginął w fabryce a matka została sama. Do końca swojego życia siedziała przy oknie i czekała na swego synka z nadzieją, że wróci... lecz on już nigdy nie wróci.
Mam nadzieję, że pomogłam.
3 5 3
2010-03-12T19:29:48+01:00
Oni byli biedni i jej syn zeby zarobic pieniondze musial pracowac .Jego mama się cieszyla ze on pracuje. Zawsze rano robila mu sniadanie a sama nie jadla. Robila na drutach i patrzyla na komin w z ktorego wydobywaly sie wielkie klęby dymu .jej syn pracowal w kotlowni gdzie staly kotlownik odeszedl na emeryture .Aż pewnego dnia byl wybuch w kotłowni i jej syn zginol :(. bylo jej samej smutno. jak patrzyla na ten komin to plakala. Musiala sie sama wyżywic mysle ze pomoglem za to dostalem 5- :P
2 3 2
2010-03-12T19:46:56+01:00
Dym Marii konopnickiej jest smutną powieściom.Syn staruszki pracował w fabryce. Matka zarabiała na szyciu rajstop.Razem mieszkali w małej izdebce.Kobieta cały obiad oddawała zawsze synkowi.Oszukiwała go że już zjadła.Pewnego pięknego dnia palacz poszedł do pracy.Wybiegł z domu bardzo prędko.Nagle Matka usłyszała wybuch.Staruszka płakała ,bo słyszała krzyki: palacz nie żyje!