Do danych wiadomości z WOS-u muszę napisać komentarze.. tylko ze ja nie umiem pisać komentarze... proszę o pomoc...

1. Klub PiS chce, aby szef dyplomacji wyjaśnił w Sejmie dlaczego prowadzi kampanię wyborczą, zamiast wypełniać swoje obowiązki jako minister. W sobotę Radosław Sikorski nie pojawił się na unijnym spotkaniu w Cordobie.

2. Po 15 marca dowiemy się, czy Ludwik Dorn wystartuje w wyborach prezydenckich. - Nie potwierdzam, nie zaprzeczam - odpowiadał na pytania. I zarzucał PiS, że jest "fajtłapowatą opozycją".

3. Jeszcze w tym miesiącu Rosjanie przejmą ukraiński koncern metalurgiczny Związku Przemysłowego Donbasu (ISD), a wraz z nim między innymi Hutę Częstochowa - pisze "Rzeczpospolita". Rozmowy są utajnione, a umowa zostanie podpisana po styczniowych wyborach prezydenckich na Ukrainie.

4. W tym roku może zabraknąć w Polsce gazu - alarmuje "Dziennik Gazeta Prawna". Powodem do zmartwień są zapisy w obowiązującej wciąż umowie gazowej z Rosją. Jak dowiedziała się gazeta, kontrakt zakłada, że od nowego roku Gazprom dostarczy nam maksymalnie 7 i pół miliarda metrów sześciennych błękitnego paliwa rocznie, czyli prawie o miliard metrów mniej niż w ubiegłym roku.

5. Boom na budowę farm wiatrowych trwa u nas mimo kryzysu. W ciągu roku liczba pozwoleń na przyłączenie wiatraków do sieci energetycznej uległa podwojeniu - zauważa "Rzeczpospolita".

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-12T20:16:23+01:00
1) Szef dyplomacji jezeli nie ma nic do ukrycia powinien podac powód a szczeólnosci nie powinien nie pojawiac sie na tych zadaniach poniewaz stawia to go złym świetlne.


2)Pis nie powinien obrażac członków wyborów, poniewąz takie różne plotki na "ich" temat mogą zniszczyc opinię publiczna.

3)Nie wiem co tu napisać wiec moze wspomne o tym, ze gazeta nie powninna ujawniac takich faktów dla dobra publiczne.

4) Polska powinna sporzadzic jakas nowa umowe lub zacząć negocjowac.

5) Skoro jest kryzys to nie powino przyłączac wiatraków do sieci elektrycznej ponieważ moz eto wpłynąc niekorzystnie na większy obszar.