Muszę opisać obraz pod tytułem Stworzeni Adama minimum na jedną stronę.
Bardzo proszę nie przysyłać mi wypracowań ściągniętych z internetu tylko wymyślone samodzielnie.
Tutaj jest strona do zdjęcia tego obrazu
http://www.wga.hu/art/m/michelan/3sistina/1genesis/6adam/06_3ce6.jpg

Dziękuję

1

Odpowiedzi

2009-10-24T18:41:23+02:00
Fresk Michała Anioła pt. "Stworzenie Adama" znajduje się w Kaplicy Sykstyńskiej. Przedstawia on Adama oraz Boga.
Po lewej stronie znajduje się nagi Adam. Jest w pozycji pół leżącej, wspiera się na prawym ramieniu co może świadczyć, że dopiero został stworzony i budzi się do życia. Postać mimo, że emanuje siłą, zdrowiem i urodą sprawia wrażenie pół żywej, omdlałej i bezwładnej. Spogląda w oczy Boga, patrzy z nadzieją i wyczekiwanie na boski dar życia. Wyciąga dłoń ku Bogu od wzajemniając ojcowski gest. Ukazane z tyłu zielone i błękitne pola oraz wzgórza sprawiają wrażenie jeszcze do końca nieukształtowanych, dopiero powstających.
Po prawej stronie znajduje się Bóg - ukazany jako mocno zbudowany, siwy, brodaty mężczyzna. Stwórca otoczony jest i niesiony przez anioły. Jego rozwiana na wietrze szata podkreśla wrażenie szybkiego ruchu. Bóg w ojcowskim geście wyciąga dłoń w kierunku Adama. W boskim orszałku znajduje się postać kobieca, być może jest to Ewa. Na drugim planie roztacza się pusta przestrzeń.
Moim zdaniem obraz został idealnie przedstawiony przez artyste. Spawia wrażenie jakby działo się to teraz na "naszych oczach".

Wypracowanie zostało napisane samodzielnie, gdyż niedawno miałam napisać na ten sam temat. Dostałam za niego piątkę.