Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-12T19:51:10+01:00
Obraz ten przedstawia kobietę jakby przepełnioną rozpaczą, która leży na łóżku omdlała z bólu lub ze strachu wywołanego złym snem, na jej klatce piersiowej siedzi okropna, przypominająca małpę, zmora, a zza zasłony wystaje łeb przerażonego (i przerażającego) konia.

„kobieta, przedstawiana najczęściej przez fűsslego jako prześladowczyni mężczyzn, godna zemsty fatalna sprawczyni ich nieszczęść, nie jest już bezpieczna, a właściwie jest już pokonana i jak martwa” . jest bezwładna, dosłownie: bez władzy.

obraz ten, jak pisze iwona kolasińska, „(...) wpisuje się bowiem w ten nurt malarskiej twórczości wczesnych romantyków, którego celem było ujawnienie mrocznych zakamarków duszy ludzkiej – w tym przypadku złowrogich aspektów duszy kobiecej. fusely wkracza w świat wewnętrznych przeżyć kobiety, na teren marzeń sennych, w których ujawniają się podświadome obsesje i lęki, erotyczne koszmary”.
8 2 8
2010-03-12T19:54:02+01:00
Obraz ten przedsatwia kobietę opadającą z łóżka na podłogę. Spogląda na nią
przeraźliwym okiem stworzenie z rogami, przypominające postać diabła.
W tle z zasłony pojawia się duch białego konia, który obserwuje całe to zdarzenie. Mogę przypuszczać, iż dziwne stworzenie spowodowało śmierć lub nieprpzytomność niewiasty. Na płótnie przeważają ciemne barwy. Kobieta jest ubrana w białą szatę. Cały obraz jest dość intrygujący i przyciągający spojrzenia widzów.

Pozddrawiam ;)
6 2 6