Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-12T20:08:10+01:00
Należy zmienić nawyki i zrezygnować z długich, gorących kąpieli na rzecz szybkich pryszniców. Kąpiele bowiem, bardzo często przyczyniają się do namnażania bakterii. Kolejnym bardzo ważnym czynnikiem jest dbałość o dostarczenie organizmowi wystarczającej ilości płynów; optymalnie to dwa litry dziennie. Taka objętość gwarantuje nie tylko odpowiedni pozwom nawodnienia, ale również przyczynia się do oczyszczenie organizmu ze szkodliwych drobnoustrojów. Nie bez znaczenia jest również odpowiedni ubiór - zbyt obcisły sprzyja przegrzaniu i rozwojowi infekcji. Zaleca się także regularną gimnastykę, która nie tylko poprawi ogólne samopoczucie, ale również pozwali zwiększyć kontrolę nad niektórymi mięśniami, które w przypadku układu moczowego odgrywają niemałą rolę. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest również sięganie po suplementy diety, które dzięki swojemu składowi przyczyniają się do dbania o układ moczowy.

Aparat nazywany popularnie" sztuczną nerką" ma za zadanie zastąpić funkcję wydalniczą uszkodzonych nerek.
Zabieg hemodializy polega na pozaustrojowym, kilkugodzinnym oczyszczaniu krwi z produktów przemiany materii oraz nadmiaru wody z organizmu chorego. Odbywa się to poprzez błonę półprzepuszczalną dializatora do roztworu płynu dializacyjnego, którego zadaniem jest również wyrównywanie niedoborów elektrolitowych i kwasowo-zasadowych.
32 4 32
2010-03-12T20:15:00+01:00
1.Higiena układu moczowego polega na -przestrzeganie zasad higieny osobistej (podmywanie krocza ciepłą i bieżącą wodą z mydłem,codzienna zmiana bielizny);B)nie przetrzymywanie moczu,regularne wypróżnienia pęcherza;Niewydolność tego organu prowadzi do konieczności przejęcia ich funkcji przez sztuczne nerki - pierwsze takie urządzenia, w których odbywa się hemodializa, wynaleziono w 1913 roku w Stanach Zjednoczonych.

Najważniejsza część sztucznej nerki to dializator (mieści się w nim jednorazowo ok. 50 ml krwi), gdzie z krwi jest usuwany mocznik i kreatynina. Krew przepływa tam przez około 11 tysięcy kapilar - cienkich rurek o średnicy około 200-300 mikrometrów. Rurki te, zamknięte w pojemniku, w którym znajduje się płyn dializacyjny o odpowiednim pH i stężeniu elektrolitów, są zbudowane z półprzepuszczalnej błony. Dzięki temu mocznik i kreatynina przepływają w określonym kierunku - z krwi, gdzie ich stężenie jest wysokie, do płynu, gdzie ich stężenie jest niskie. Cała trudność polega na tym, żeby "wymyć" z krwi to, co niepotrzebne, nie zmieniając przy tym jej pozostałych właściwości, nie usuwając ważnych dla życia białek ani jonów. Woda i elektrolity mogą wędrować przez błony półprzepuszczalne w obie strony, dzięki czemu ich stężenie we krwi pozostaje niezmienione;mam nadzieje ,że miałeś to na myśli ale nie wiem czy dobrze :/
13 4 13
2010-03-12T20:32:25+01:00
Trzeba się myć.
Chodzi o to, że higiena intymna?
Jak tak to żele specjalne


Dializator oczyszcza krew, gdy z jakiegoś powodu nie mogą tego robić nerki
13 3 13